امروز : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۷:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همگروه‌های والیبال ایران در المپیک ۲۰۱۶ مشخص شدند/ شانس بالای ایران برای صعود به جمع ۸ تیم

بصیر، پس از اتمام رقابت های والیبال انتخابی المپیک ریو در ژاپن و صعود چهار تیم لهستان، ایران، فرانسه و کانادا و همچنین با بسته شدن پرونده رقابت های انتخابی المپیک در مکزیک و صعود تیم میزبان به عنوان دوازدهمین و آخرین تیم به المپیک ریو، گروه‌ بندی کامل این بازی های مشخص شد و […]

بصیر، پس از اتمام رقابت های والیبال انتخابی المپیک ریو در ژاپن و صعود چهار تیم لهستان، ایران، فرانسه و کانادا و همچنین با بسته شدن پرونده رقابت های انتخابی المپیک در مکزیک و صعود تیم میزبان به عنوان دوازدهمین و آخرین تیم به المپیک ریو، گروه‌ بندی کامل این بازی های مشخص شد و تیم ملی ایران نیز پنجمین حریف خود در این رقابت‌ها را شناخت.

۱۲ تیم حاضر در المپیک به صورت زیر بلیت ریو را اوکی کردند:

* برزیل به عنوان میزبان بازی‌های المپیک سهمیه گرفت.

* آمریکا و ایتالیا نیز به عنوان قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۵ راهی ریو شدند.

* در رقابت‌های انتخابی قاره‌ها نیز روسیه (قهرمان اروپا)، مصر (قهرمان آفریقا)، آرژانتین (قهرمان آمریکای جنوبی)،‌ کوبا (قهرمان آمریکای شمالی) چهار سهمیه را کسب کردند.

* تیم‌های لهستان، ایران، فرانسه و کانادا نیز به عنوان چهارتیم برتر رقابت‌های انتخابی المپیک در ژاپن به المپیک رسیدند.

* مکزیک نیز در آخرین رقابت انتخابی موفق به کسب سهمیه شد.

* شیوه چیدمان تیم‌ها در المپیک
به گزارش مشرق، گروه‌بندی رقابت‌های انتخابی المپیک بر اساس آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی صورت گرفته و تیمها به ترتیب یکی در میان در دو گروه قرار گرفته اند.

در گروه A این رقابت‌ها برزیل (۱)، آمریکا (۵)، ایتالیا (۴)، فرانسه (۱۰)، کانادا (۱۰) و مکزیک (۲۴) حضور دارند.

در گروه B‌ نیز تیم‌های روسیه (۳)، لهستان (۲)، آرژانتین (۶)، ایران (۸)، کوبا (۱۵) و مصر (۱۷) قرار گرفته اند.

اولین دیدار مسابقات المپیک ۱۷ مرداد برگزار می شود و از هر گروه چهار تیم راهی دور بعد می‌شوند.

ماموریت ممکن برای بلندقامتان ایران

با نگاهی به دو گروه باید گفت همین که با تیم تازه اوج گرفته ایتالیا، فرانسه‌ای که راه بردنش را فعلا بلد نیستیم و برزیل میزبان همگروه نیستیم، اتفاق خوبی است. آرژانتین هم نسبت به دیگر قدرت‌های والیبال دنیا حریف ساده تری است که البته ولاسکوی نام آشنا را روی نیمکت خود دارد. کوبا هر چند سالهاست در سطح اول والیبال دنیا قرار ندارد اما همواره یک حریف سخت و قدرتمند بوده است. مصر را باید ساده ترین حریف ایران در المپیک دانست.

به هر جهت اگر ملی پوشان والیبال ایران مثل دوران اوج خود در المپیک ظاهر شوند، صعود از این گروه به یک ماموریت کاملا ممکن تبدیل خواهد شد که در صورت به وقوع پیوستن این مهم، این نسل طلایی والیبال ایران که تا همین جا دست به یک کار بزرگ زده است، جاودانه تر خواهد شد.

دانا

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news