امروز : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امن‌ترین کشور برای درختان کجاست؟

بصیر، نروژ با ملزم ساختن خود در به صفر رساندن جنگل‌زدایی گام مهمی را در جهت مبارزه با حفظ مناطق جنگلی برداشته است. نروژ برای اجرایی شدن پروژه‌های حفاظت از جنگل‌ها در سراسر جهان بودجه اختصاص داده و از برنامه‌های حقوق بشر برای افراد محلی که در مدیریت جنگل‌ها نقش دارند، حمایت کرده است. “نیلز […]

بصیر، نروژ با ملزم ساختن خود در به صفر رساندن جنگل‌زدایی گام مهمی را در جهت مبارزه با حفظ مناطق جنگلی برداشته است.

نروژ برای اجرایی شدن پروژه‌های حفاظت از جنگل‌ها در سراسر جهان بودجه اختصاص داده و از برنامه‌های حقوق بشر برای افراد محلی که در مدیریت جنگل‌ها نقش دارند، حمایت کرده است.

“نیلز هرمان رانوم” از انجمن جنگل استوایی در نروژ گفت: این اقدام، پیروزی حائز اهمیتی در حفظ جنگل‌های استوایی است. طی چند سال گذشته تعدادی از شرکت‌ها خود را متعهد کرده‌اند تا تولید کالاهایی را که با تخریب جنگل‌ها ارتباط دارند متوقف سازند.

انجمن جنگل استوایی نروژ از سال‌ها قبل برای حمایت از تعهد به صفر رساندن جنگل زدایی فعالیت کرده است. همچنین نمایندگان مجلس نروژ از دولت این کشور درخواست کردند تا از طریق سیاست‌گذاری‌های مجزا و سرمایه گذاری از تنوع زیستی حفاظت کنند.

در سال ۲۰۱۴ نروژ در نشست آب و هوایی ملل متحد در نیویورک با آلمان و انگلیس به اعلامیه مشترکی دست پیدا کرد که متعهد شد تعهدات ملی جهت تامین کالا و اجناس، بدون نیاز به جنگل‌زدایی را ترغیب کند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، تولید محصولات چوبی، روغن پالم و سویا در هفت کشور با میزان بالایی از جنگل‌زدایی همراه بوده و علت ۴۰ درصد کاهش منابع جنگلی استوایی و تولید ۴۴ درصدی انتشار گاز کربن بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ بوده است.

فرهنگ نیوز

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1