امروز : شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۸:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‌بینی سنجش ۸۷۰ نوآموز پایه اولی در فریدونکنار

بصیر، سیدعظیم اسماعیل‌زاده در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: طرح سنجش سلامت به منظور بررسی وضع جسمی و روانی نوآموز در آستانه ورود به مدرسه اجرایی می‌شود که در قالب شناسنامه سلامت به اطلاع والدین و اولیای مدرسه می‌رسد. وی تصریح کرد: طرح سنجش سلامت از هفدهم خرداد ماه آغاز شد و نوآموزان نسبت به […]

بصیر، سیدعظیم اسماعیل‌زاده در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: طرح سنجش سلامت به منظور بررسی وضع جسمی و روانی نوآموز در آستانه ورود به مدرسه اجرایی می‌شود که در قالب شناسنامه سلامت به اطلاع والدین و اولیای مدرسه می‌رسد.

وی تصریح کرد: طرح سنجش سلامت از هفدهم خرداد ماه آغاز شد و نوآموزان نسبت به مواردی چون دید رنگ، گفتارسنجی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، آمادگی تحصیلی، وزن، قد، اختلالات دهان و دندان، رفتاری و ستون فقرات مورد سنجش قرار می‌گیرند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان شامل دو مرحله مقدماتی و تخصصی است، خاطرنشان کرد: مرحله مقدماتی شامل ارزیابی بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، توده بدنی، وزن و قد، غربالگری اختلالات دهان و دندان، جلدی و اوتیسم است.

اسماعیل‌زاده با اشاره به معاینه بالینی و تخصصی اظهار کرد: کودکانی که مشکوک شناخته شوند برای بررسی دقیق‌تر به نیروهای تخصصی برای انجام معاینات تخصصی بینایی، شنوایی، و آمادگی تحصیلی فرستاده می‌شوند اما نوآموزانی که نیاز به ارزیابی تخصصی نداشته باشند پس از دریافت پروانه سلامت به دبستان مورد تقاضای ثبت‌نام معرفی می‌شوند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف سنجش سلامت دانش‌آموزان پیشگیری از بروز و تشخیص بیماری‌ها است، همچنین امسال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شناسنامه سلامت به صورت الکترونیکی صادر می‌شود و در طول سال تحصیلی امکان بررسی دانش‌آموزان و ثبت آن شناسنامه سلامت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۸۷۰ نوآموز شرایط تحصیل در پایه اول دبستان را در فریدونکنار را داشته باشند گفت: تاکنون ۱۸۰ نوآموز از فیلتر غربالگری این اداره عبور کرده‌اند.

اسماعیل‌زاده خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، تحصیل کودکان در مدارس عادی یا استثنایی مشخص می‌شود و کودکان کم‌توان ذهنی را به مدارس استثنایی برای تحصیل معرفی می‌کنیم.

وی همچنین شناسایی تفاوت‌های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت‌های جسمی و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1