امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ - ۱۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روحانی در برطرف کردن بیکاری ناموفق بود/ نمره فعالیت اقتصادی دولت ۱۳ است/ دوران جنگ هم همانند این سه سال روابط ما با همسایگان تیره و تار نبود

بصیر، صادق زیباکلام امشب در همایش ضیافت ۲۴ و سالروز پیروزی دولت تدبیر و امید در سالن هلال احمر مازندران با بیان اینکه شرایط دریافت کشور از سوی اصولگرایان توسط دولت روحانی مناسب نبود، افزود: در ابتدای فعالیت دولت روحانی خزانه خالی بود، پرونده هسته‌ای علیه کشور، کمبود بعضی از کالاهای اساسی و … را شاهد […]

بصیر، صادق زیباکلام امشب در همایش ضیافت ۲۴ و سالروز پیروزی دولت تدبیر و امید در سالن هلال احمر مازندران با بیان اینکه شرایط دریافت کشور از سوی اصولگرایان توسط دولت روحانی مناسب نبود، افزود: در ابتدای فعالیت دولت روحانی خزانه خالی بود، پرونده هسته‌ای علیه کشور، کمبود بعضی از کالاهای اساسی و … را شاهد بودیم.

این استاد دانشگاه رقابت بین اصولگرایان و اعتدالیون در انتخابات سال ۹۲ را حساس دانست و افزود: روحانی پس از انتخاب از سوی مردم رئیس بخشی از کشور شد و بسیاری از حوزه‌ها و مسؤولیت‌ها از دسترس روحانی خارج است.

زیباکلام با اعلام اینکه میزان همراهی و همدلی دیگر مسؤولان قوا با دولت روحانی مانند دولت احمدی‌نژاد نیست، اضافه کرد: بسیاری از مسؤولان و حوزه‌های قدرت کمربسته از دولت احمدی‌نژاد حمایت کردند اما در دولت روحانی شاهد چنین مسأله‌ای نیستیم و از نظر بنده همکاری سایر ارکان قدرت با قوه مجریه یعنی دولت روحانی منفی است.

وی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته شرایط منطقه برای هر دولت نامطلوب است، تصریح کرد: حتی مانند دوران جنگ هم طی این سه سال روابط ما با همسایگان تیره و تار نبود است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اعلام اینکه درآمدهای نفتی دولت روحانی یک‌سوم دوران احمدی‌نژاد است، گفت: باید به کارنامه دولت روحانی توجه کنیم و این توجه در حوزه‌های مختلف می‌تواند باشد.

زیباکلام با بیان اینکه کارنامه دولت روحانی را باید در سه حوزه سیاست خارجی، اقتصاد و اجتماعی و حقوق شهروندی مورد بررسی قرار دهیم، افزود: دولت روحانی بیشترین موفقیت را در عرصه سیاست خارجی و توافق هسته‌ای کسب کرد که انصافا باید نمره بالا در این حوزه دهیم.

وی با اعلام اینکه بعضی‌های برجام را با قرداد ترکمنچای مقایسه می‌کنند که اشتباه است، ادامه داد: بنده از ۲۰ نمره به تیم مذاکره کننده هسته‌ای نمره بین ۱۸ یا ۱۹ می‌دهم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اگر بخواهیم به برجام نمره دهیم نباید از انگیزه‌های سیاسی و خطی باشد، تصریح کرد: هر تحول و نگاه در زمینه برجام باید منافع ملی باشد و دوستان از انگیزه‌های سیاسی پرهیز کنند.

زیباکلام با بیان اینکه دولت آقای روحانی برای نخستین‌بار اجازه دادند دیگران هم درباره هسته‌ای اظهار نظر کنند و این مسأله نقطه مثبت و ارزشمند است، تصریح کرد: دلواپسان کشور از توافقات هسته‌ای مخالفت کردند که تاکنون هم ادامه دارد و دولت در حال دفاع است و این دستاورد بزرگ دولت به‌شمار می‌رود که اجازه داد همه در این‌باره اظهار نظر کنند.

وی با بیان اینکه برای دلواپسان تندرو مهم نیست در برجام چیست و آنها فقط دنبال این هستند که به اهداف خود برسند، افزود: بخشی از مخالفتی که با برجام می‌شود اصلا ربطی به برجام ندارد و فقط بهره‌برداری سیاسی و ایدئولوژیک است.

زیباکلام با اعلام اینکه بنده به اقتصاد دولت روحانی نمره خوب نمی‌دهم، اضافه کرد: از نظر بنده نمره فعالیت اقتصادی دولت روحانی بین ۱۳ و ۱۴ است.

وی اقتصاد ایران را فاسد، بدبخت و ناکارآمد دانست و تصریح کرد: در طول تاریخ هیچ اقتصاد دولتی موفق نشد و ایران هم موفق نمی‌شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه ایران باید در توسعه اقتصادی مانند هند، کره جنوبی، ترکیه و.. عمل کند، اضافه کرد: آقای روحانی با اقتصاد دولتی نمی‌تواند موفق شود.

زیباکلام با بیان اینکه رکود کمر اقتصاد را شکسته، فلج شده و از در و دیوار کشور مفاسد اقتصادی می‌بارد، خاطر نشان کرد: کشور ۷ میلیون بیکار دارد و روحانی در برطرف کردن بیکاری موفق نبوده است.

وی با بیان اینکه یکی از امیدهای کشور بعد از برجام سرمایه‌گذاری خارجی بود اما تبلیغات منفی داخلی‌ها موجب جلوگیری آن شد، اظهار کرد، در آمریکا تندروهای جمهوری‌خواه جلوی سرمایه‌گذاری در ایران را می‌گیرند و این طرف تندروهای داخلی اجازه این کار را نمی‌دهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه فقط با ارفاق به دولت روحانی در حوزه آزادی‌های سیاسی نمره ۱۰ می‌دهم، گفت: آزادی زندانیان سیاسی دست روحانی نیست.

زیباکلام با اعلام اینکه از روحانی انتظار داریم بگوید بنده به فکر رفع حصر بوده‌ام و به فکر آزادی زندانیان سیاسی بوده‌ام، افزود: این‌قدر به عقلم می‌رسد که رفع حصر دست آقای روحانی نیست.

وی با بیان اینکه حصر اخلاقی، قانونی، اسلامی و انسانی نیست و این‌ها را باید آقای روحانی بگوید، تصریح کرد: آقای روحانی باید نظر خود را درباره حصر بگوید.

زیباکلام با اشاره به اینکه انجمن‌های اسلامی دانشگاه در زمان شاه باز بود اما در دوران احمدی‌نژاد در این انجمن‌ها بسته شد، افزود: فعالیت انجمن‌های اسلامی در دولت روحانی از سرگیری شده است.

وی با بیان اینکه شرایط امنیتی در دانشگاه‌ها نسبت به دولت احمدی‌نژاد خیلی بدتر شده است، گفت: فضای مطبوعات در کشور باز شده است و بعضی از آزادی‌ها در دوران احمدی‌نژاد اصلا وجود نداشت.

دانا

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1