واکنش خداداد به خبر مضحک سعودی‌ها

بصیرنیوز، یک سایت عربستانی در مطلبی عنوان کرد: خداداد عزیزی ستاره پیشین تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی فعلی تیم سیاه جامگان، در دهه ۹۰ میلادی به خاطر امتناع از رفتن به دوره ۲۴ ماهه سربازی در بازی با پرسپولیس دستگیر شده بود.

خداداد عزیزی پس از شنیدن این خبر گفت: از شنیدن این خبر خیلی خنده‌ام گرفت. من ۴۵ سالم است و همه جای دنیا بیشتر ۲۰ ساله‌ها به سربازی می‌روند. حتما در عربستان ۴۵ ساله‌ها به خدمت سربازی می‌روند. اگر قرار بود ۲۰ ساله‌های آنها به سربازی برود، چه کسی شکم، گنده کند؟!

وی افزود: جالب است عنوان کرده‌اند که من سرباز فراری بوده و دستگیرم کرده‌اند. کسی نیست به آنها بگوید اگر فرض هم بگیریم که من سرباز فراری بوده‌ام، چرا این همه مدت من را دستگیر نکرده و مانده بودند در بازی با پرسپولیس دستگیرم کنند؟ من ۲ سال به خدمت سربازی رفته و به این مسئله هم افتخار می‌کنم. در سن ۱۹ سالگی و در تاریخ ۱۸ آذر سال ۶۹ عازم خدمت شدم.

سرمربی سیاه‌جامگان خاطرنشان کرد: برخی‌ها شایعه کرده‌اند که به دلیل گلی که به استرالیا زده‌ام، از خدمت سربازی معاف شده بودم. آن زمان ۲۶ سالم بود و ۱۹ سالگی به خدمت رفته بودم. سال اول خدمتم در ابومسلم حضور داشتم و صبح تا ظهر هم در پادگان برونسی مشهد خدمت می‌کردم. فرمانده ما هم شهید شوشتری بود که هواپیمای آنها سقوط کرد. زمانی که در ابومسلم حضور داشتم، تیمی تحت عنوان فتح سپاه متشکل از بازیکنان سرباز تشکیل شده بود. یک نفر از تهران آمده بود تا چند روزه پرونده من را جمع و جور کرده و به این تیم بروم. این شخص هر زمان که می‌آمد، فرار می‌کردم تا در ابومسلم بمانم.

عزیزی ادامه داد: یک روز متوجه شدم که آن فرد با خودروی لنکروز خاکی رنگ سر خیابان منزل‌مان ایستاده تا من را بگیرد. وقتی متوجه او می‌شدم، به منزل خواهر می‌رفتم. هر روز این کار را می‌کردم، تا اینکه یک بار مچم را گرفت و گفت که سرباز ما هستی و اگر تا ۵ روز آینده خودت را معرفی نکنی، اضافه خدمت می‌خوری! با این شرایط مجبور شدم با تیم فتح تمرین کنم، اما دلم پیش ابومسلم بود. با وجود اینکه با فتح تمرین کردم، دست آنها را در حنا گذاشته و دوباره به ابومسلم رفتم. قرار بود در دیدار ابومسلم و پرسپولیس بازی کنم که به یک‌باره از طرف فتح یک نفر آمد و گفت که اگر بازی کنی، پس از پایان بازی دستگیرت می‌کنیم. من هم در کُمد پنهان شدم تا پیدایم نکنند. پس از اینکه برای ابومسلم بازی کردم، به من دستبند زده و فردای آن روز من را در کانکسی دو روز زندانی کردند. سپس من را نزد فرمانده فتح برده و تعهد دادم که سال آینده برای فتح بازی کنم. یک سال اول خدمت در ابومسلم و سپس دو سال برای فتح بازی کردم.

وی تصریح کرد: کارت پایان خدمت دارم و می‌توانم به عربستانی‌ها بدهم. ظاهرا در عربستان هر کسی به سربازی نرود، پول می‌دهد. وقتی این جوک را شنیدم، خوشحال شدم که عده‌ای را خنداندند. احتمالا عربستانی‌ها دنبال یکسری اهداف بودند.

سرمربی تیم فوتبال سیاه‌جامگان در پایان گفت‌وگوی خود در خصوص جذب بازیکنان مدنظر تیمش گفت: بازیکن خاصی نیست که جذبش کنیم. به گفته برخی از دوستان در صفحات مجازی دنبال بازیکن هستیم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا