دژاگه عجیب‌ترین انتقال بوندس‌لیگا شد

بصیرنیوز،اشکان دژاگه که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ عضو تیم فوتبال ولفسبورگ بود و با این تیم قهرمانی در بوندس‌لیگای آلمان را تجربه کرد، دوشنبه شب به طور قرضی تا پایان فصل جاری با قابلیت تمدید قراردادش برای یک سال دیکر به این تیم آلمانی پیوست.

خبرگزاری آلمان (DPA) با تیتری با عنوان «انتقال غیرضروری» در انتقاد از این خرید ولفسبورگ نوشت: «باورم نمی‌شود به ولفسبورگ بازگشتم»، این جمله‌ای بود که اشکان دژاگه دیروز (سه‌شنبه) در مراسم معارفه‌اش به هواداران و رسانه‌ها زد که خود به نوعی نشان دهنده عملی شدن عجیب و غریب‌ترین انتقال بوندس‌لیگا در پنجره زمستانی است.

حتی اولاف ربه، مدیر ورزشی تیم فوتبال ولفسبورگ هم از بازگشت هافبک پیشین ولفسبورگ که تجربه قهرمانی با این تیم در فصل ۰۹-۲۰۰۸ بوندس‌لیگا را دارد، به عنوان انتقالی غیرمعمول یاد نکرد.

هافبک ۳۰ ساله ولفسبورگ در قطر به دلیل محدودیت تیم فوتبال العربی دوحه در استفاده از بازیکنان خارجی‌اش، حدود یک سال می‌شود که بازی نکرده است. باشگاه ولفسبورگ با به خدمت گرفتن هافبک پیشین خود که در بین هواداران این تیم محبوب است، همه را غافلگیر کرد. والرین اسماعیل، سرمربی ولفسبورگ هم در تمجید از دژاگه گفت که اشکان از آن دست بازیکنانی است که ما به آن نیاز داشتیم.

ولفسبورگ پیش از دژاگه در پنجره نقل و انتقالات زمستانی ۲۰۱۷ چهار بازیکن را در مجموع در ازای ۳۰ میلیون یورو به خدمت گرفته بود و این یعنی اینکه ولفسبورگ بیشتر از هر تیم دیگری در بوندس‌لیگا در این پنجره زمستانی روی جذب بازیکنان جدید سرمایه‌گذاری کرده است. خرید پنجم این تیم آلمانی به خصوص در نگاه اجمالی اول در زمینه پیشرفت ورزشی دژاگه، بحث‌برانگیز است.

آخرین بازی رسمی که اشکان دژاگه در قطر برای العربی انجام داد به ماه فوریه ۲۰۱۶ بازی می‌گردد. با پیراهن تیم ملی ایران هم آخرین باری که این بازیکن به میدان رفت به ماه نوامبر ۲۰۱۶ و تقابل با سوریه بازمی‌گردد. دژاگه در خصوص وضعیتش در تیم العربی گفت: در ماه اکتبر اوضاع متفاوت شد. سرمربی تیم تغییر کرد و شرایط برای من دشوار شد. به هر حال اکنون آماده بازی در بوندس‌لیگا هستم.

البته ولفسبورگ به نظر نمی‌رسد در این بین ضرر کند چون دژاگه به عنوان بازیکن آزاد تا پایان فصل جاری به این تیم پیوسته و بر اساس عملکرد فردی‌اش در این تیم دستمزد دریافت خواهد کرد. اگر هم هافبک ایرانی ولفسبورگ خودش را به اثبات برساند، قراردادش برای یک فصل دیگر تمدید خواهد شد. ربه، مدیر ورزشی ولفسبورگ می‌گوید: اشکان می‌تواند در این مقطع به کمک ما بیاید.

با وجود ملاحظات ورزشی، بیشتر هواداران ولفسبورگ از بازگشت دژاگه استقبال کرده‌اند و موافق این تغییر در تیم‌شان بوده‌اند. اشکان یکی از قهرمانان ولفسبورگ در قهرمانی این تیم در بوندس‌لیگا در سال ۲۰۰۹ بود، بازیکنی که هنوز هم در بین هواداران این تیم محبوب است. هافبک پیشین هرتابرلین بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ در ولفسبورگ عضویت داشت و پس از بازی برای فولام انگلیس سرانجام در سال ۲۰۱۴ برای ادامه بازی به قطر رفت.

در همان روزی که دژاگه ۳۰ ساله به ولفسبورگ پیوست، این باشگاه تی‌شرت این بازیکن را با نوشته «اَش» که همان لقب دژاگه است را در فروشگاه‌های خود در ازای ۱۰ یورو به فروش گذاشت. در همان جلسه تمرینی اول این بازیکن، هواداران این تیم هم استقبال گرمی از این بازیکن ایرانی کردند.

به هر حال برنامه نقل و انتقالات ولفسبورگ کامل شد و جوزپ برکالو که بازیکن مستعدی بود نیز به اشتوتگارت قرض داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا