امروز : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چگونه در طول سفر سالم غذا بخوریم؟

بصیرنیوز،در حین سفر سالم غذا خوردن به عملی چالش برانگیز تبدیل می‌شود و برای کسانی که دائم در سفر هستند رعایت نکردن آن پیامدهای جدی به دنبال دارد. با این متن به نقل از کجارو همراه شوید تا نکاتی درباره تغذیه سالم در سفر بخوانید. ساعت ۴ صبح ساعت کوکی زنگ می‌زند و از تخت‌خواب […]

بصیرنیوز،در حین سفر سالم غذا خوردن به عملی چالش برانگیز تبدیل می‌شود و برای کسانی که دائم در سفر هستند رعایت نکردن آن پیامدهای جدی به دنبال دارد. با این متن به نقل از کجارو همراه شوید تا نکاتی درباره تغذیه سالم در سفر بخوانید.

ساعت ۴ صبح ساعت کوکی زنگ می‌زند و از تخت‌خواب بیرون می‌آیید. چیزی نمی‌خورید زیرا معده‌تان هنوز برای غذا خوردن آماده نیست. تا فرودگاه ۲ ساعت راه است. به هنگام پرواز استرس ناشی از گرسنگی می‌تواند از طریق ساندویچی آماده تهیه شده از رستورانی در نزدیکی و یا خوراکی‌ای از قسمت کلاس تجاری هواپیما رفع شود. در حین پرواز به فعالیت‌های مختلفی مانند تلاش برای خوابیدن، آماده کردن خود و غذا خوردن مشغول هستید. ممکن است زیاد گرسنه نباشید اما به دلیل این که این غذا مجانی است آن را میل خواهید کرد.
در طول سفر کاری پنج روزه خود، ترکیب کم‌خوابی، پرواز زدگی، شام‌های کاری و بوفه‌های هتل هر برنامه‌ دقیقی برای حفظ عادات غذایی خانگی را نابود می‌کند. علاوه بر خستگی اجتناب‌ناپذیر، ناخوش و نفخ‌کرده به خانه بازمی‌گردید. به دنیای سفر حرفه‌ای خوش آمدید. در پشت پرده سفرهای پر زرق‌وبرق و رایگان کاری حقیقتی نهفته است: حجم بهم ریخته‌ای از غذاهای بدون برنامه و وسوسه‌انگیز.
تحقیقات نشان داده است کسانی که مدت دو هفته در ماه یا بیشتر به سفرهای کاری می‌روند نسبت به کسانی که کمتر سفر می‌کنند نرخ چاقی بیشتری دارند. حتی کسانی که بیشتر از بقیه به سلامت تغذیشان در سفر اهمیت می‌دهند در تلاش‌اند تا در حین سفر بر رفتار غذایی سالم پایبند بمانند.
آماده عازم سفر شوید
آماده بودن نکته اصلی است. مسافران باید خوراکی خود را به همراه داشته باشند تا با خوردنی‌های مضر در مسیرشان وسوسه نشوند. میوه به همراه داشته باشید، مرکبات برای سفر مناسب هستند. اطلاع یابید که چه چیزهایی را با خود می‌توانید ببرید. در کیف یا ماشین‌تان شما باید همیشه چیزهایی مانند بادام را هم جای دهید. اگر در برنامه‌ریزی موفق نشوید در واقع برای موفق نشدن برنامه‌ریزی کرده‌اید، یکی از مهم‌ترین کارهایی که در این باره می‌توانید انجام دهید این است که همیشه خوراکی همراه خود داشته باشید. دریابید که چه چیزی را به عنوان اسنکی سالم با خود می‌برید و چه چیزهایی را می‌توانید به هنگام پرواز با خود حمل کنید. علاوه‌بر میوه‌ها از سبزیجات استفاده کنید.
غذای هواپیما همیشه سالم نیست
غذای هواپیما حتی در کلاس تجاری هم ارزش غذایی مناسبی ندارد و پژوهشی در سال ۲۰۱۵ نشان داده که اغلب هواپیمایی‌های آمریکا به ندرت در منوی غذای خود گزینه‌های کم‌کالری دارند. کسی نمی‌گوید که کلا از غذاهای هواپیمایی صرف نظر کنید بلکه پیشنهاد این است که برنامه‌ی غذایی عادی و سالم خود را ادامه دهید.
وقتی کسانی مقابل چشمان شما غذا می‌خورد بسیار وسوسه می‌شوید، در صورتی که شما هم همزمان مشغول غذا خوردن باشید مشکلی پیش نمی‌آید اما مشکل در این است که ممکن است آن فرد علاوه‌بر خوردن آن غذا شام هم بخورد. همچنین در نظر داشته باشید که مداوم آب به بدنتان برسد. در برخی افراد استرس سفر باعث می‌شود که اشتهای خود را از دست بدهند اما پرتر در مورد غذا نخوردن در یک بازه زمانی طولانی هشدار می‌دهد. به دلیل این که هنگامی که وقت غذا خوردن برسد ممکن است بیش از حد بخورید.
بیرون غذا خوردن را کنترل کنید
در زندگی روزمره، اغلب مردم به صورت مداوم بیرون غذا نمی‌خورند، اما در یک سفر کاری ممکن است هر روز بیرون غذا بخورند. وسوسه می‌شوید که خودتان را به غذا خوردن در رستورانی دعوت کنید اما پرتر با این حالت ذهنی مخالفت می‌کند.
اگر آگاهی دارید که می‌خواهید برای شامی کاری به رستوران بروید سعی کنید در طول روز کمتر غذا بخورید. سعی کنید تنها به یک مورد غذا بسنده کنید و در کنارش سالادی گیاهی سفارش بدهید. اگر دسر میل دارید سعی کنید بدون خامه‌ یا میوه‌ای سفارش بدهید. به حجم غذایی که سرو می‌شود دقت کنید.
مسافران نباید از مدعی بودن در رستوران هراس داشته باشند. «شما مشتری هستید». آیا می‌خواهید غذایتان به نحوی خاص پخته شود یا به جای سیب‌زمینی سرخ‌کرده سبزیجات دریافت کنید؟ از گفتن آن نترسید. نباید وسوسه شوید که بیش از حد نان بخورید. از نان و کره و چیزهایی مانند نان سیر پرهیز کنید و بخواهید سس‌هایی را برایتان به صورت جداگانه سرو کنند. در هر جایی ممکن است به نحوی ویژه سالاد سرو شود؛ شما باید سالادی کم کالری سفارش بدهید که شامل کاهو، سبزیجات و پوشیده از سس کم چرب باشد.
صبحانه را سالم میل کنید
سلف سرویس همیشه وسوسه برانگیز است. از مصرف زیاد نان پرهیز کنید. می‌گویند که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است در نتیجه مسافران نباید از این وعده غافل شوند، حتی اگر ساعت درونی آن‌ها از حالت عادی خارج شده باشد. باید در برابر وسوسه بوفه هتل‌ها مقاومت کرد.
بسیار مهم است که پروتئین مصرف کنید و خوراکی‌هایی مانند تخم‌مرغ و قارچ انتخاب کنید. سعی کنید از میوه‌ها استفاده کنید و از مصرف بیش از حد غلات شیرین بپرهیزید. در عوض می‌توانید از غلات کامل استفاده کنید. هنگامی که پروتئین قسمت بزرگی از وعده غذایی شما را تشکیل دهد دیگر تمایلی به مصرف مداوم خوراکی نخواهید داشت.
متخصصان درباره مصرف بیش از حد اسپرسو هشدار می‌دهند. کافئین می‌تواند برای پرواز زدگی مفید باشد، اما باید از نوشیدن بیش از ۳ الی ۵ فنجان چای یا قهوه در روز پرهیز کنید. به کافئین وابسته نشوید.
اگر احساس خستگی می‌کنید خوردن کربوهیدرات در قنادی توصیه می‌شود. بهتر است که یک ساندویچ غلات کامل را به جای مارس بار (نوعی شکلات) مصرف کنید در غیر این صورت فقط قند می‌خورید.
روانشناسی تغذیه
برای کسانی که به غذا خوردن با خانواده یا دوستان عادت دارند، غذا خوردن به تنهایی در هتل مشکلی اساسی است. دل‌شان برای محبوب تنگ می‌شود و احساس تنهایی می‌کنند. بسیاری از مردم به غذا به عنوان نوعی جبران می‌نگرند. آنها شاید بپندارند که رایگان غذا می‌خورند و به خاطر شرایطی سختی که تحمل می‌کنند حق دارند چیپس یا پودینگ بخورند. بهتر است به جایزه‌ای بیندیشید که ارتباطی با غذا ندارد. در عوض می‌توانید هتلی استخردار رزرو کنید و در آنجا خستگی در کنید. چیزی به غیر از غذا برای انجام دادن بیابید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news