امروز : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۱:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرغ طلایی یک غذای سالم بدون نیاز به روغن

بصیرنیوز،طرز تهیه مرغ طلایی را به نقل از آشپزباشی بخوانید. این مرغ ‌های آبدار در کنار سبزیجات تازه و سیب زمینی‌های خامه‌ای را از دست ندهید. نکاتی در رابطه با تهیه‌ی مرغ طلایی: ۱. سیب‌زمینی‌ها را پوست گرفته و نازک ورقه ورقه کنید. سیب‌زمینی‌ها را در ظرفی ریخته، روی آن‌ها آب‌جوش بریزید و درب ظرف […]

بصیرنیوز،طرز تهیه مرغ طلایی را به نقل از آشپزباشی بخوانید. این مرغ ‌های آبدار در کنار سبزیجات تازه و سیب زمینی‌های خامه‌ای را از دست ندهید.

نکاتی در رابطه با تهیه‌ی مرغ طلایی:
۱. سیب‌زمینی‌ها را پوست گرفته و نازک ورقه ورقه کنید. سیب‌زمینی‌ها را در ظرفی ریخته، روی آن‌ها آب‌جوش بریزید و درب ظرف را ببندید.
۲. پیازها را پوست گرفته و نازک ورقه ورقه کنید.
۳. از ۴ عدد فیله‌ی سینه مرغ هر کدام به وزن تقریبا ۱۲۰ گرم استفاده کنید.
۴. تره فرنگی‌ها را به صورت طولی از وسط نصف کنید. آن‌ها را بشویید و بعد ریز خرد کنید.
۵. بیکن‌های گوشت را خرد کنید.
۶. نخود فرنگی‌ها را آب پز کنید.
مواد لازم:
سیب‌زمینی ۸۰۰ گرم
پیاز ۳ عدد
روغن زیتون به میزان لازم
عصاره مرغ ۱ عدد
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
مریم گلی ۱/۲ دسته
فیله مرغ ۴ عدد
رزماری ۵ شاخه
خامه ۱۰۰ میلی لیتر
پنیر پارمزان ۳۰ گرم
تره‌فرنگی ۲۰۰ گرم
بیکن گوشت ۲ ورق
اسفناج ۲۰۰ گرم
نخودفرنگی ۲۰۰گرم
گریل فر را روشن کنید. بعد از این که سیب زمینی‌ها را در آب جوش خیس کردید، حلقه‌های پیاز را در سینی فر ریخته، ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون روی آن‌ها بپاشید، عصاره مرغ را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه به آن‌ها بزنید. برگ‌های مریم گلی را با دست نصف کرده و روی آن‌ها قرار دهید.
سینه‌های مرغ را روی کاغذ روغنی قرار دهید و به آن‌ها نمک و فلفل بزنید و برگ‌های رزماری را روی آن‌ها بگذارید. سپس بخشی از کاغذ را روی آن‌ها بکشید و با وردنه آن ها را بکوبید تا به پهنای یک و نیم سانتی متر درآیند.۱ قاشق غذاخوری روغن در ماهیتابه‌ای روی حرارت متوسط رو به بالا بریزید و تکه‌های مرغ را برای حدود ۴ دقیقه از هر طرف تا زمانی که مغزپخت و طلایی رنگ شوند، بپزید.
سیب زمینی‌ها را آبکشی کنید، آن‌ها را در سینی فر ریخته و با پیازها ترکیب کنید. خامه را روی آن‌ها بریزید و پنیر را روی آن‌ها رنده کنید و آن‌ها را زیر گریل قرار دهید، تا طلایی و مغز پخت شوند. تره‌فرنگی‌ها را به همراه ۱ قاشق غذاخوری روغن به مرغ‌ها اضافه کنید، حرارت را زیاد کرده و آن‌ها را تفت دهید. سپس بیکن گوشت خرد شده را اضافه کنید. در پایان اسفناج و نخود فرنگی را اضافه کنید. وقتی اسفناج و نخود فرنگی‌ها نرم شدند، ماهیتابه را از روی حرارت بردارید.مرغ را در کنار سبزیجات و سیب‌زمینی خامه‌ای میل کنید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news