امروز : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهمن ماهِ خوش یمن برای پرسپولیس

بصیرنیوز،تاکنون ۹ بازی از ۸۳ دربی انجام شده در ماه بهمن برگزار شده است و در این میان ۷ دیدار در قالب لیگ‌های سراسری ایران انجام شد که پرسپولیس در هیچیک از آنها بازنده نبود. پرسپولیس در ۹ دربی انجام شده در ماه‌های بهمن به ۳ پیروزی و پنج تساوی دست پیدا کرده است و […]

بصیرنیوز،تاکنون ۹ بازی از ۸۳ دربی انجام شده در ماه بهمن برگزار شده است و در این میان ۷ دیدار در قالب لیگ‌های سراسری ایران انجام شد که پرسپولیس در هیچیک از آنها بازنده نبود.

پرسپولیس در ۹ دربی انجام شده در ماه‌های بهمن به ۳ پیروزی و پنج تساوی دست پیدا کرده است و تنها ناکامی هم بعد از یک بازی ناتمام، بنابر حکم فدراسیون فوتبال و در یک اتاق رقم خورد. نکته جالب توجه اینکه هر سه پیروزی پرسپولیس در ماه بهمن تاریخ ساز و نمادین شد.

اولین پیروزی پرسپولیس در ماه بهمن به دربی شماره ۸ مربوط می‌شود. پانزدهم بهمن سال ۵۰ که پرگل‌ترین دربی، قبل از دربی شش تایی ۱۶ شهریور سال ۵۲ بود. در این روز پرسپولیس با چهار گل؛ حسین کلانی (۲ گل)، مرحوم صفر ایرانپاک و محمود خوردبین به پیروزی ۴ بر یک دست پیدا کرد و به این ترتیب نماد پرسپولیسی‌ها در کری خواندن‌ها برای استقلال تا قبل از شهریور سال ۵۲، عدد ۴ بود. پرسپولیس در تاریخ دربی‌ها دوبار موفق به زدن چهار گل شد، در حالی که استقلال هیچگاه بیشتر از سه گل به ثمر نرساند.

و اما پیروزی تاریخ ساز بعدی در دربی شماره ۶۸ به تاریخ ۱۴ بهمن سال ۱۳۸۸ با دو گل از زنده یاد هادی نوروزی و کریم باقری رقم خورد. پیروزی دو بر یک در این دیدار، پایانی بر ۶ تساوی پیاپی یک بر یک در دربی‌ها بود که حرف و حدیث‌های بسیار را رقم زده و انتقادهای بسیاری را برانگیخته بود و پرسپولیس به همه آنها پایان داد.

و اما سومین پیروزی هم به یکی از بازی‌های حماسی و ماندگار فوتبال ایران بدل شد که برای پرسپولیسی‌ها همچون بازی ۶ تایی ارزشمند شد و در کنار عدد ۶ و ۴ به یکی از نمادها بدل گردید.

۳ گل در ۱۰ دقیقه با ۱۰ بازیکن در ۱۳ بهمن سال ۹۰ رقم زده شد. دربی شماره ۷۴ که با سه گل ایمون زاید همراه بود تا دومین هت تریک تاریخ دربی‌ها باشد. هواداران پرسپولیس در دقیقه ۷۵ در حال ترک ورزشگاه بودند که هنرنمایی سرخپوشان به کاپیتانی مهدی مهدوی کیا آغاز شد. مهدوی‌کیا که در نیمه دوم به زمین آمد به خوبی توانست تیم را از نظر روحی و روانی بازیابی کند و با نفوذهای خود آنها را به تکاپو و حرکت دوباره واداشت و ایمون زاید هم گویی به دنیا آمده بود تا در چنین روزی در تهران و در ترکیب پرسپولیس باشد و در خلق این حماسه ستاره میدان شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news