امروز : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۵:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شست‌و‌شوی فرش در شب عید چقدر آب می‌خورد؟

بصیرنیوز،شست‌وشوی فرش‌ها معمولا در روز‌های نزدیک به نوروز به دغدغه‌ای برای خانم‌های خانه دار تبدیل می‌شود. شست و شوی فرش‌ها یکی از زمان‌بر‌ترین کارهایی است که برای خانه تکانی می‌توان انجام داد و باید حتما برای انجام آن از قبل برنامه ریزی کنید تا با نزدیک‌تر شدن به روز‌های پایانی سال دچار مشکل نشوید. با […]

بصیرنیوز،شست‌وشوی فرش‌ها معمولا در روز‌های نزدیک به نوروز به دغدغه‌ای برای خانم‌های خانه دار تبدیل می‌شود.

شست و شوی فرش‌ها یکی از زمان‌بر‌ترین کارهایی است که برای خانه تکانی می‌توان انجام داد و باید حتما برای انجام آن از قبل برنامه ریزی کنید تا با نزدیک‌تر شدن به روز‌های پایانی سال دچار مشکل نشوید.

با این وجود خانواده‌ها باید فرش‌های خود را برای شست‌وشوی به مراکز مجاز بسپارند تا دچار مشکل نشوند و به علاوه مجبور نباشند مبلغی مازاد بر هزینه آن بپردازند.

در این رابطه حمید محمدی رئیس اتحادیه قالیشویان تهران با بیان اینکه حدود ۳۳۰ واحد مجوزدار در این حوزه داریم، اظهار کرد: از طریق اتاق اصناف برای برخورد با قالیشویان غیرفعال بارها پی‌گیری کردیم ولی هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

محمدی همچنین درباه آخرین تعرفه شستشوی فرش نیز گفت: نرخ شستشوی هر مترمربع فرش ماشینی ۴۰۰۰ تومان، فرش دستباف ۶۹۰۰ تا ۱۱هزار و ۲۰۰ تومان است که در فرش های دستباف با توجه به نوع، قیمت، کیفیت و یا موارد دیگر این تعرفه متغیر است که نرخ خدمات اضافی مثل لکه برداری با توافق طرفین قیمت گذاری می‌شود.

رئیس اتحادیه قالیشویان تهران در انتها خاطر نشان کرد: هزینه ایاب و ذهاب برای جابجایی فرش ها به هر نقطه شهر تهران و به هر تعداد ۱۴ هزار تومان است و نرخ ثابت و مصوب اتحادیه محسوب می‌شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news