امروز : یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ولع معتاد ۶۰ درصد بالاتر از ولع گرسنگی

بصیرنیوز،اولین نشست هم‌اندیشی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با حضور اهالی فرهنگ و هنر، ورزشکاران و نمایندگانی از سازمان‌های مردم‌نهاد با حضور عبدالرضا رحمانی‌‌فضلی رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر و علی مؤیدی قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد. در این نشست پرویز افشار سخنگو و معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با […]

بصیرنیوز،اولین نشست هم‌اندیشی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با حضور اهالی فرهنگ و هنر، ورزشکاران و نمایندگانی از سازمان‌های مردم‌نهاد با حضور عبدالرضا رحمانی‌‌فضلی رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر و علی مؤیدی قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

در این نشست پرویز افشار سخنگو و معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: یکی از جامعه‌شناسان معروف می‌گوید که هیچ ولعی بالاتر از ولع یک معتاد در اوج خماری نیست که بر اساس پژوهش‌های علمی این ولع بین ۴۰ تا ۶۰ درصد بالاتر از ولع گرسنگی است.
وی افزود: در حال حاضر ۲۵۰ میلیون نفر در دنیا مصرف‌کننده مواد مخدر هستند، ضمن اینکه ۱۷۰ کشور در سال گذشته هم اعلام کرده‌اند که مشکل اول و اصلی آنها اعتیاد به مواد مخدر است.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: بعد از پایان جنگ ۸ ساله تحمیلی، مقام معظم رهبری بحث اول نظام را اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی عنوان کردند، ضمن اینکه ایشان در دو سال اخیر هم مطالبه جدی از مسئولان کشور در این خصوص دارند و در همین راستا هر ۶ ماه یک‌بار جلسه‌ای در حضور ایشان برگزار می‌شود.
افشار اظهار داشت: ۱۱ بند از ابلاغ ایشان در سال ۸۵ در خصوص مبارزه با مواد مخدر، جامعیت کاملی دارد، به‌طوری‌که در این ابلاغ علاوه‌بر مقابله بر عرضه مواد مخدر، پیشگیری، درمان، صیانت از معتاد و بازگشت معتاد بهبود‌یافته به اجتماع وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در راستای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: گروه‌های مرجع جامعه نظیر اهالی فرهنگ، هنر، ورزشکاران، فرهیختگان، خیرین و متنفذین اجتماعی می‌توانند برای درد مشترک مبارزه با مواد مخدر و تأثیر بر معتادان و عدم تجربه این بلای خانمانسوز از سوی جوانان، کارهای مشترکی انجام دهند.

افشار گفت: در بهترین شرایط و بر اساس میانگین جهانی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد معتادان بهبودیافته به جامعه می‌توانند بازگردند، در حالی‌که در جامعه ایران که همه شرایط کامل نیست، این میزان ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

وی در پایان تصریح کرد: اولویت اول کشور ما آسیب‌های اجتماعی و ام‌الفساد آسیب‌های اجتماعی، مواد مخدر و اعتیاد است، لذا باید در برابر مسئولیت خودمان در خانواده‌، جامعه، محل و کشورمان اقدامات مشترکی صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news