امروز : یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ممنوعیت بر عدم جوجه‌ریزی در اصفهان به دلیل آنفلوآنزا +سند

بصیرنیوز، با شیوع بیماری آنفوآنزای فوق حاد پرندگان دراستان اصفهان، مرغداران از اقدام برای جوجه ریزی کلیه طیور تا شعاع ۱۰ کیلومتری کانون های آلوده منع شده اند  و دامپزشکی کلیه مجوز های قبلی خود را در این باره باطل کرد. پولت ریزی و جوجه ریزی کلیه طیور در کانون های آلوده و دارای ریسک […]

بصیرنیوز، با شیوع بیماری آنفوآنزای فوق حاد پرندگان دراستان اصفهان، مرغداران از اقدام برای جوجه ریزی کلیه طیور تا شعاع ۱۰ کیلومتری کانون های آلوده منع شده اند  و دامپزشکی کلیه مجوز های قبلی خود را در این باره باطل کرد.

پولت ریزی و جوجه ریزی کلیه طیور در کانون های آلوده و دارای ریسک بالا شامل خمینی شهر،نجف آ باد، فلاورجان، برخی از مناطق شهرستان اصفهان،زرین شهر،تیران و کرون ممنوع  و در سایر مناطق توصیه موکد بر عدم جوجه ریزی به دلیل شیوع بیماری آنفوانزای فوق حاد پرندگان شده است.

بنابراین گزارش خلج رئیس سازمان دامپزشکی در آخرین نشست خبری خود اظهار داشت:در کشور ما ۹ مرکز زیست‌گاه پرندگان مهاجر اعم از تالاب‌ها و مخازن نگهداری آب برای امر زراعت وجود دارد و طی سه ماه اخیر ۱۴ تا ۱۵ استان موردی از بیماری آنفلوانزا گزارش کرده‌اند، اما حدود ۸ استان بالغ بر یک ماه است که موردی از بیماری نداشته‌اند.

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی ۶ میلیون قطعه پرنده طی این مدت برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان معدوم شده‌اند که البته این رقم در مقابل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون جوجه‌ریزی در کشور عدد بزرگی نیست.

 ممنوعیت بر عدم جوجه‌ریزی در اصفهان به دلیل آنفلوآنزا +سند

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news