امروز : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۸:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولین جنگل عمودی آسیا در چین+عکس

بصیرنیوز، اولین جنگل عمودی آسیا در نانجینگ در چین با بیش از ۳۰۰۰ گیاه در هر روز کربن دی اکسید را به حدود ۶۰ کیلوگرم اکسیژن تبدیل می کند و به معنای واقعی کلمه وقتی آن را می بینید نفستان تازه می شود. این جنگل عمودی برج های نانجینگ نامیده می شود و وقتی در […]

بصیرنیوز، اولین جنگل عمودی آسیا در نانجینگ در چین با بیش از ۳۰۰۰ گیاه در هر روز کربن دی اکسید را به حدود ۶۰ کیلوگرم اکسیژن تبدیل می کند و به معنای واقعی کلمه وقتی آن را می بینید نفستان تازه می شود. این جنگل عمودی برج های نانجینگ نامیده می شود و وقتی در سال ۲۰۱۸ تکمیل شوند اولین جنگل های عمودی آسیا خواهند بود.

این برج ها توسط معمار ایتالیایی «استفانو بوری» طراحی شده اند و هر برج ۲۰۰ و ۱۰۸ متر ارتفاع دارد و ۱۰۰۰ درخت و حدود ۲۵۰۰ درختچه از ۲۳ گونه گیاه بومی درآن ها قرار دارد. برج بلندتر شامل دفاتر اداری، یک موزه، یک مدرسه معماری سبز و یک باشگاه روی بام است در حالیکه برج کوچکتر سک استخر و یک هتل ۲۴۷ اتاقه است. بالکن ها منظره خیره کننده ای از جنگل عمودی به بازدیدکنندگان ارائه می دهند و به بازسازی تنوع زیستی محلی کمک می کنند.
این ها اولین جنگل های عمودی نیستند که استفانو طراحی کرده است. درحال حاضر دو برج در میلان و ساختمان های مشابهی برای لوزان، سوئیس ساخته است. در دنیای امروز که به طور فزاینده ای درحال آلوده شدن است، این طرح های سبز، تنفس واقعی از هوای تازه را فراهم می کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news