امروز : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۳:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خوردن پوست پرتقال و مزایای درمانی آن!

بصیرنیوز،در این مطلب به بخشی از خواص پوست پرتقال اشاره شده است: کاهش‌دهنده  فشارخون بالا و کلسترول:  پوست پرتقال، پالپ سفید و بافت نرم و سفید در داخل پوست این میوه، سرشار از هسپریدین، نوعی  فلاوانوئید مفید است که کاهش‌دهنده فشارخون بالا و کلسترول است.علاوه بر آن فلاوانوئید پلی متواکسیلیت ها (PMFs) در پوست پرتقال […]

بصیرنیوز،در این مطلب به بخشی از خواص پوست پرتقال اشاره شده است: کاهش‌دهنده  فشارخون بالا و کلسترول:  پوست پرتقال، پالپ سفید و بافت نرم و سفید در داخل پوست این میوه، سرشار از هسپریدین، نوعی  فلاوانوئید مفید است که کاهش‌دهنده فشارخون بالا و کلسترول است.علاوه بر آن فلاوانوئید پلی متواکسیلیت ها (PMFs) در پوست پرتقال نسبت به بیشتر داروهای تجویز شده، کلسترول را کاهش می دهد.

ضد حساسیت:  ماده شیمیایی موجود در پوست پرتقال، از رها شدن هیستامین پیشگیری می‌کند. هیستامین ماده شیمیایی است که باعث واکنش‌های حساسیت زا می‌شود.
ضدالتهاب :پوست پرتقال خواصی مشابه داروهای ضدالتهابی مثل ایندومتاسین دارد.
بهبوددهنده سلامت دهان و دندان:  سفیدکننده  و کاهش‌دهنده حساسیت دندان  و خوشبوکننده دهان است.
افزایش سیستم ایمنی بدن: غلظت بالایی از ویتامین C و ویتامین A  موجود در پوست پرتقال، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا  را کاهش می دهد.
محافظت از سیستم تنفسی : بتا – کریپتوکسانتین موجود در آن خطر بروز سرطان ریه را  به طور چشمگیر کاهش می‌دهد.

سیستم گوارشی را بهبود می‌دهد: مقدار زیادی فیبر و پلی ساکارید غیر محلول در پوست این میوه  به عملکرد سیستم گوارشی کمک می کند.کاهش‌دهنده وزن است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news