امروز : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۹:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیا موشک تام هاوک آمریکا، تهران را هدف خواهد گرفت؟

بصیرنیوز،وبگاه خبری «روسیا الیوم»، به استناد مقاله «ورونیکا کراچینینیکووا»، مدیرکل موسسه تحقیقات و روابط سیاست خارجی روسیه، به روزنامه «کومسومولسکایا پراودا»، با طرح این سوال که آیا موشک تام هاوک آمریکا، تهران را هدف خواهد گرفت؟ دلیل هراس ودل‌نگرانی آمریکا و همچنین طرح و برنامه‌ریزی جنگ علیه این کشور را، اقتدار سیاسی – نظامی و […]

بصیرنیوز،وبگاه خبری «روسیا الیوم»، به استناد مقاله «ورونیکا کراچینینیکووا»، مدیرکل موسسه تحقیقات و روابط سیاست خارجی روسیه، به روزنامه «کومسومولسکایا پراودا»، با طرح این سوال که آیا موشک تام هاوک آمریکا، تهران را هدف خواهد گرفت؟ دلیل هراس ودل‌نگرانی آمریکا و همچنین طرح و برنامه‌ریزی جنگ علیه این کشور را، اقتدار سیاسی – نظامی و همچنین استقلال ایران قلمداد کرد.

آیا موشک تام هاوک آمریکا، تهران را هدف خواهد گرفت؟/ چرا واشنگتن به دنبال تشدید اختلاف بین موسکو و تهران است؟
در این مقاله آمده است: «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا پیش از به دست گرفتن منصب ریاست جمهوری، درخصوص خطر جدی و احتمالی که ممکن بود آرامش آمریکا را مختل کند، مطالعات لازم را انجام داده بود و به این نتیجه رسید که این خطر بزرگ ایران است. «جیمز ماتیس»، وزیر دفاع آمریکا در ادعاهای اخیر خود گفته بود: «ایران، بزرگترین کشور حامی تروریسم است» و همچنین «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی این کشور نیز مدعی شده بود: “ایران، زندگی شهروندان آمریکا را به مخاطره می‌اندازد”. این در حالیست که ترامپ با اطمینان ادعاهای خود را مبنی بر اینکه ایران مقام اول را در حمایت از تروریسم دارد، دایما تکرار می‌کند، و بدین دلیل است که این کشور را متهم کرده است که “هواپیماهای واشنگتن را مورد تعقیب قرار می‌دهد و کشتی‌های آن را محاصره می‌کند”.
چرا آمریکا این هجمه باطل بی‌رحمانه را علیه ایران آغاز کرده است؟
بنظر می‌رسد دلیل آن این امر باشد که ایران یک کشور مستقل بزرگ در خاورمیانه است، که آمریکا در طول چهار دهه نتوانسته است آن را به زانو دربیاورد.
در ادامه مدیر کل مؤسسه تحقیقات و روابط سیاست خارجی روسیه به دلایل دیگری نیز اشاره کرد که به ترتیب به آنها اشاره خواهد شد:
–    ایران یک تمدن منحصر به فرد و خود متکی است که مانند روسیه بر هویت ذاتی قدرتمند خود تکیه کرده است.
–    ایران یکی از بزرکترین کشورهای نفت‌خیز خاورمیانه است که آمریکا قادر نبوده است، به هیچ طریقی سیطره خود را بر آن اعمال کند.
خانم کراچینینیکووا در ادامه نوشت:  «ریکس تیلرسون»، رئیس سابق شرکت‌های نفتی جهان الان به شخصیتی دیپلماتیک بین‌المللی تبدیل شده است که روابط دیپلماتیک آمریکا را اداره می‌کند و اولویت‌های خود را به خوبی می‌شناسد.
وی همچنین ضمن تأکید بر تلاش آمریکا جهت قطع روابط موسکو و تهران، تصریح کرد: در مسیر تحقق نیتِ تهاجمی خصمانه آمریکا علیه ایران، شاید یک مانع بسیار بزرگ وجود دارد، و آن روسیه است که الان آمریکا می‌کوشد بین موسکو و تهران اختلاف ایجاد کند.
روسیا الیوم در این باره نوشت: پیش‌تر، یک منبع بلند پایه در کاخ سفید ناخواسته اعتراف کرد بهبود روابط میان ترامپ و «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه، منوط به پابان دادن روابط نظامی و دیپلماتیک میان موسکو و تهران است.
الان و پس از این اظهارات این مقام کاخ سفید، ابهامات رفع، و روشن شد که وقتی ترامپ می‌گوید با تروریسم در کنار روسیه خواهد جنگید انتظار دارد که روسیه به متحد خود یعنی ایران به چشم یک کشور تروریستی نگاه کند.
این وبگاه خبری در پایان ضمن تأکید بر عدم توجه روسیه به تحرکات آمریکا علیه ایران، گفت: اگر رئیس جمهور آمریکا در حقیقت دنبال از بین بردن تروریسم است، به تنهایی این کار را انجام دهد، و نیازی نیست در این راستا روسیه و ایران را در کانون توجه خود قرار دهد.
ترامپ کافی است در این زمینه گوشی خود را بردارد و با عربستان سعودی، قطر و ترکیه تماس بگیرد، و به آنها بگوید عجله کنید که می‌خواهیم به تروریسم پایان بدهیم!

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news