امروز : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اشک «نتانیاهو» را درمی‌آورم +عکس

بصیرنیوز، «یحیی السنوار» که دوشنبه (دیروز) به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه تعیین و جانشین «اسماعیل هنیه» شد در اولین اظهارات خود پس از بر عهده گرفتن این منصب، جمله نسبتا تندی علیه رژیم صهیونیستی مطرح کرد. وی در صفحه توئیتر خود نوشت: برای (به دست آوردن) منصبی تلاش نمی‌کنم اما بنیامین نتانیاهو […]

بصیرنیوز، «یحیی السنوار» که دوشنبه (دیروز) به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه تعیین و جانشین «اسماعیل هنیه» شد در اولین اظهارات خود پس از بر عهده گرفتن این منصب، جمله نسبتا تندی علیه رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: برای (به دست آوردن) منصبی تلاش نمی‌کنم اما بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) را به خاطر بر عهده گرفتن این منصب به گریه وامی‌دارم (پشیمان می‌کنم).

یحیی السنوار

یحیی السنوار از جمله اُسرایی است که در خلال توافق تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ موسوم به «وفاء‌‌الاحرار» یا «شالیت» آزاد شد؛ در این توافق «گیلعاد شالیت» نظامی اسرائیلی با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی مبادله شد.

السنوار در محافل سیاسی و نظامی حماس (دفتر سیاسی و گردان‌های القسام) مورد پذیرش بسیار است، از فرماندهان بارز القسام بوده و هماهنگ‌کننده میان دو طیف سیاسی و نظامی حماس است.

نگرانی مقامات اسرائیلی از آمدن السنوار !

همزمان، «یووال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی از روی کار آمدن السنوار بشدت ابراز نگرانی کرد.

طبق گزارش «رادیو اسرائیل»، این وزیر اسرائیلی روز سه‌شنبه به انتخاب‌شدن رئیس جدید دفتر سیاسی حماس در نوار غزه واکنش نشان داد و گفت که «انتخاب یحیی السنوار برای رهبری حماس [در غزه] خیلی خطرناک است».

اشتاینیتز از روحیه جهادی السنوار ابراز نگرانی کرد و گفت او مایه خطر است چرا که ممکن است به دیوانگی پاسخ دهد چون خیالاتی جهادی در سر دارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news