امروز : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگرانی چین از تنبیه‎های آمریکا به دلیل نقض تحریم ایران

بصیرنیوز،رویترز در گزارشی نوشت؛ شرکت تجهیزات مخابراتی ZTE چین، روز سه شنبه اعلام کرد که این شرکت نسبت به تأثیر مجازات احتمالی آمریکا برعملکرد آن، در پی نقض تحریم‌ها علیه ایران هشدار داد. آمریکا، ZTE را به نقض تحریم‎ها علیه ایران متهم کرده است و در اولین اقدام، یکی از سخت‌ترین محدودیت‎های صادراتی تاریخ این […]

بصیرنیوز،رویترز در گزارشی نوشت؛ شرکت تجهیزات مخابراتی ZTE چین، روز سه شنبه اعلام کرد که این شرکت نسبت به تأثیر مجازات احتمالی آمریکا برعملکرد آن، در پی نقض تحریم‌ها علیه ایران هشدار داد.

آمریکا، ZTE را به نقض تحریم‎ها علیه ایران متهم کرده است و در اولین اقدام، یکی از سخت‌ترین محدودیت‎های صادراتی تاریخ این کشور را علیه این شرکت اعمال کرد؛ ولی تا کنون اجرای برخی از این محدودیت‎ها به تعویق افتاده است. اما به نظر می‎رسد آمریکا اعمال این تحریم‎ها را به بعد از ۲۷ فوریه موکول کرده است.

ZTE نیز در اظهارنامه‎ای در بازار بورس شنزن چین اعلام کرد؛ این شرکت همکاری خود را با بخش‎های مختلف دولت آمریکا برای رسیدگی به این پرونده و به نتیجه رسیدن آن به کار بسته است.

هنوز میزان جریمه توافقی که احتمالا بین این شرکت چینی و دولت آمریکا بسته خواهد شد نامشخص است اما پیش بینی می‎شود این جریمه توافقی بر عملکرد و نتایج مالی این شرکت چینی تأثیرگذار باشد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news