امروز : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۲۳:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای طرح شیل‌گذاری تكثیر طبیعی ماهیان استخوانی در فریدونکنار

بصیر، حسن اسحاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، اظهار کرد: اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی شیل گذاری تكثیر طبیعی ماهیان استخوانی مولد کپور و سفید در دهانه رودخانه فریدونكنار در حال انجام است. وی با بیان اینکه این طرح در بستر رودخانه فریدونکنار با ایجاد یک استخری به متراژ ۱۰۰ متر مربع ساخته می‌شود، تصریح کرد: […]

بصیر، حسن اسحاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، اظهار کرد: اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی شیل گذاری تكثیر طبیعی ماهیان استخوانی مولد کپور و سفید در دهانه رودخانه فریدونكنار در حال انجام است.
وی با بیان اینکه این طرح در بستر رودخانه فریدونکنار با ایجاد یک استخری به متراژ ۱۰۰ متر مربع ساخته می‌شود، تصریح کرد: این امر بستر مناسبی را برای رشد این ماهیان ایجاد می‌کند تا پس از رشد دوباره به دریا برگردند.
رئیس اداره شیلات بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه ساخت این استخر ۴ روز به طول می‌انجامد، خاطرنشان کرد: پایان اسفند این ماهیان از دریا برداشت و به این حوضچه منتقل می‌شوند.
اسحاقی افزایش تولید ماهیان استخوانی را از مهم‌ترین اهداف این طرح دانست و گفت: ماهیان استخوانی دریای خزر با توجه به غریزه خود به رودخانه ها می آیند و پس از آن ماهیان سفید در بسترهای سنگی و کپور در بسترهای گلی اقدام به تخم‌ریزی می‌کنند و بعد از تبدیل شدن به بچه ماهی به دریا منتقل می شوند.
وی افزود: امیدواریم این کاستی و کمبود صید را از این طریق در فریدونکنار که یکی از برندهای آن ماهی است جبران شود تا صید مناسب صورت بگیرد.
رئیس اداره شیلات بابلسر و فریدونکنار گفت: حوضچه ای با فاصله ۵ تا ۱۰ متر از رودخانه ایجاد و به وسیله پمپاژ آب شیرین وارد آن می‌شود و یک بستر مصنوعی برای رشد طبیعی ماهی ایجاد می‌کند.
اسحاقی افزود: به کمک صیادان در این منطقه و شرکت‌های تعاونی شاهد و انقلاب از این ماهیان محافظت حفاظت می‌شود تا این طرح به بهترین شکل ممکن به انجام برسد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news