امروز : پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نسخه سحرآمیز رهایی از قید و بند افسردگی

بصیرنیوز،محققان دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند با بررسی بیش از ۱۷۱ فرد داوطلب در رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال دریافتند تن‌ها ۲ هفته مصرف انواع میوه و سبزیجات تازه می‌تواند اثرات مفید درمانی بر روی آن‌ها داشته و سبب برطرف شدن افسردگی و ناراحتی‌های عصبی در آن‌ها شود. بسیاری از داوطلبان این آزمایش دارای گونه‌های […]

بصیرنیوز،محققان دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند با بررسی بیش از ۱۷۱ فرد داوطلب در رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال دریافتند تن‌ها ۲ هفته مصرف انواع میوه و سبزیجات تازه می‌تواند اثرات مفید درمانی بر روی آن‌ها داشته و سبب برطرف شدن افسردگی و ناراحتی‌های عصبی در آن‌ها شود.

بسیاری از داوطلبان این آزمایش دارای گونه‌های خفیف تا شدید افسردگی بودند، اما تنها ظرف مدت ۲ هفته پس از آغاز مصرف روزانه میوه و سبزیجات تازه به طور منظم بسیاری از علائم این اختلال روانی در آن‌ها برطرف شد.
متخصصان علوم تغذیه اعتقاد دارند افراد در رده‌های سنی مختلف و در مشاغل گوناگون باید توجه ویژه‌ای به مصرف انواع میوه و سبزیجات تازه داشته باشند تا سلامت روحی و جسمی آن‌ها تامین شود.
از جمله مکان هایی که افراد به دلیل استرس کاری و یا جمعیت زیاد بیشتر در معرض ابتلا به انواع بیماری‌های جسمی و روحی قرار دارند، می‌توان به مدارس، ادارات، دانشگاه ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، خوابگاه‌های دانشجویی، سربازخانه‌ها و مهدهای کودک اشاره کرد و لازم است افراد در این مکان‌ها به طور منظم میوه و سبزیجات تازه مصرف کنند.
دانشمندان در نظر دارند به بررسی‌های بیشتر در این زمینه بپردازند. برای مثال اینکه آیا مصرف سبزیجات پخته با خام تفاوت دارد و اینکه کدام یک از آن‌ها خواص درمانی بهتری دارد و از بدن محافظت بیشتری به عمل می‌آورد، احتیاج به تحقیقات گسترده‌تری دارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news