امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۲:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم توجه به بنگاه‌های اقتصادی برای کاهش تورم و افزایش اشتغال در فریدونکنار

بصیر، ابوالقاسم یوسفی‌نژاد در آئین تودیع و معارفه مدیر گمرک فریدونکنار اظهار کرد: گمرک و بندر فریدونکنار از نخستین بنادری است که به بخش خصوصی واگذار شده است. وی خاطرنشان کرد: در حالی که انتظار می‌رفت بخش خصوصی با عملکرد خوب خود بتواند موجب رونق این بندر شود اما این امر محقق نشد. مدیر کل […]

بصیر، ابوالقاسم یوسفی‌نژاد در آئین تودیع و معارفه مدیر گمرک فریدونکنار اظهار کرد: گمرک و بندر فریدونکنار از نخستین بنادری است که به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که انتظار می‌رفت بخش خصوصی با عملکرد خوب خود بتواند موجب رونق این بندر شود اما این امر محقق نشد.

مدیر کل گمرکات مازندران با اشاره به اینکه سامانه گمرک ایران از ۲ سال قبل در کشور فعال است، گفت: این سامانه توسط نیروهای داخلی طراحی شد و هم‌‌اکنون شاهد یک سامانه‌ی بسیار جامع در تمامی کشور هستیم که موجب جلوگیری از قاچاق کالا شده است.

یوسفی‌نژاد افزود: آمار قاچاق کالا در کشور از ۲۰ میلیارد دلار به زیر ۱۵ میلیارد دلار کاهش یافته است  که این نوید بخش عملکرد خوب سامانه گمرک کشور است.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی همه دستگاه‌ها با این سامانه گفت: دستگاه‌های مرتبط باید خود را با این سامانه هماهنگ کنند تا در سال آینده تمامی عملیات ترخیص کالا توسط این سامانه صورت گرفته و دیگر نیازی به حضور ارباب رجوع به گمرک نباشد و حتی این انتظار است که کالا قبل از اینکه به مقصد برسد مراحل ترخیص انجام شود.

مدیرکل گمرکات مازندران خاطرنشان کرد: سازمان گمرک توانسته در زمینه اقتصادمقاومتی اقدام‌های خوبی را انجام دهد که در همین راستا به عنوان سازمان برتر در زمینه فناوری اطلاعات انتخاب شد.

یوسفی‌نژاد تصریح کرد: ۲۲ سازمان در کنار گمرک وظیفه صدور مجوز برای ترخیص کالا را دارند.

وی اظهار کرد: رکود بسیار شدیدی در جامعه وجود دارد که لازم است سازمان‌ها با همکاری هم تلاش کنند تا از این رکود خارج شویم چراکه برخی از بنگاه‌های تولیدی برای تولید خود نیاز به مواد اولیه خارجی دارند و اگر یک روز کالا زودتر ترخیص شوند نقش مهمی را در تولید کشور ایفا می‌کنند.

مدیرکل گمرکات مازندران افزود:  همه باید حامی بنگاه‌های اقتصادی باشند چراکه آن‌ها می‌توانند در زمینه اشتعال و کاهش رکود نقش به‌سزایی داشته باشند.

یوسفی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بندر فریدونکنار گفت: درخصوص بندر فریدونکنار حرف زیاد زده شده است اما عملی دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بندر فریدونکنار با هر نقصی که بوده ایجاد شده و هم‌اکنون با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته، باید همه مسئولان با همدلی انتظارات مردم این شهرستان را برآورده کنند.

مدیرکل گمرکات مازندران تصریح کرد: با توجه به تلاش‌هایی که برای ردیف کردن ساختار سازمانی بندر فریدونکنار صورت گرفته اما هنوز این امر محقق نشده و امیدواریم که در جلسه‌ی بعدی با استاندار و معاونت سازمان برنامه‌ریزی کشور بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

یوسفی‌نژاد افزود: در حالی که در ساختارسازمان بندر فریدونکنار فقط ۸ پرسنل جایگاه دارند اما هم‌اکنون بیش از ۳۰ نفر پرسنل به‌صورت مامور به خدمت و با کمترین امکانات در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه اقتصادمقاومتی از مهمترین دغدغه‌های رهبری است خاطرنشان کرد: رهبری در بیانات خودشان به موضوع اقتصاد مقاومتی و خدمت به مردم تاکید دارند و همچنین در سخنرانی اخیر خود به گله مردم از مسئولان اشاره کردند که واقعا به جا فرمودند و لازم است که همه ما مسئولان در کار خود جدی بوده تا بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news