امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۶:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شکارچیان کفش طلای لیگ برتر

بصیرنیوز،هفته بیست و دوم لیگ شانزدهم با گلزنی مدعیان آقای گلی همراه بود؛ هفته ای که مرتضی تبریزی و ذوب آهن ناکامان بزرگ آن بودند. در فاصله ۸ هفته مانده تا پایان مسابقات لیگ برتر تلاش گلزنان تیم ها برای کسب عنوان آقای گلی ادامه دارد. در میان مدعیان کسب این عنوان نام هایی نظیر […]

بصیرنیوز،هفته بیست و دوم لیگ شانزدهم با گلزنی مدعیان آقای گلی همراه بود؛ هفته ای که مرتضی تبریزی و ذوب آهن ناکامان بزرگ آن بودند.

در فاصله ۸ هفته مانده تا پایان مسابقات لیگ برتر تلاش گلزنان تیم ها برای کسب عنوان آقای گلی ادامه دارد. در میان مدعیان کسب این عنوان نام هایی نظیر ساسان انصاری، مهدی طارمی و گادوین منشا به چشم می خورد، که بیشترین شانس را برای آقای گلی دارند. علاوه بر این سه بازیکن دیگر نیز یعنی مرتضی تبریزی، محمد قاضی، حسن بیت سعید و لوسیانو پریرا نیز در پی کسب این عنوان می باشند.
به همین بهانه نگاهی داشتیم به برترین گلزنان لیگ شانزدهم که در هفته بیست و دوم نیز اکثر آنها موفق به گلزنی شدند.
۱-  ساسان انصاری؛ پیشتاز با ۱۳ گل
انصاری در پایان هفته چهارم از جمع سرخپوشان پایتخت جدا شد تا دوباره در تیم فولاد خوزستان به فوتبال خود ادامه دهد. این بازیکن پس از حضور در خوزستان گلزنی های خود را آغاز کرد و تا آستانه شکستن رکورد نادر دست نشان (گلزنی در ۸ دیدار متوالی) نیز پیش رفت ولی در دیدار هفته پایانی نیم فصل اول برابر پیکان ناکام ماند تا شمار گل هایش هفته ها از عدد ۱۲ تجاوز نکند. البته این بازیکن در آخرین دیدار فولادخوزستان مقابل گسترش فولاد موفق به گلزنی شد تا بار دیگر خود را به عنوان مدعی اصلی کسب عنوان آقای گلی مطرح کند.
شکارچیان کفش طلای لیگ برتر
۲-  مهدی طارمی؛ ۱۱ گله و در پی تکرار عنوان سال قبل
مهدی طارمی در لیگ شانزدهم نیز به مانند لیگ پانزدهم خطرناک ترین مهاجم برانکو ایوانکوویچ بوده است. مهاجم سرخپوشان تهرانی در این فصل علیرغم از دست دادن موقعیت های زیاد همچنان در فهرست بهترین گلزنان فصل قرار دارد و با توجه به قدرت تیم پرسپولیس و نیاز آن ها به پیروزی در دیدارهای آینده به نظر می رسد طارمی خطرناک ترین تعقیب کننده جایگاه ساسان انصاری باشد.
شکارچیان کفش طلای لیگ برتر
۳-  گادوین منشا؛ تازه وارد جسور
مهاجم نیجریه ای تیم پیکان در پیروزی ۴ بر ۳ این تیم مقابل استقلال خوزستان زننده ۲ گل بود تا تعداد دبل های خود برای تیمش را به عدد ۴ برساند. منشا که بسیاری از کارشناسان از او به عنوان کلیدی ترین چهره پیکان نام می برند، در اکثر دیدارهایی که به میدان فرستاده شده با سرعت مثال زدنی اش، مدافعین حریف را به دردسر انداخته است. ادامه نمایش های خوب پیکان و گلزنی این بازیکن می تواند منشا را به تهدیدی جدی برای انصاری و طارمی بدل کند.
شکارچیان کفش طلای لیگ برتر
تبریزی و قاضی؛ امیدوار به درخشش طوفانی
مرتضی تبریزی در این هفته گل نزد تا تنها ناکام بازیکنان مدعی باشد و گلزنی محمد قاضی در دیدار برابر ماشین سازی باعث شد تا این بازیکن هم ۹ گله شود و در کنار تبریزی قرار گیرد. با توجه به اینکه تنها ۸ دیدار تا انتهای فصل باقی مانده، این دو بازیکن برای کسب عنوان آقای گلی به درخششی کم نظیر نیاز خواهند داشت.
–  حسن بیت سعید که در مقابل پیکان دوبار موفق به باز کردن دروازه حریف شد و لوسیانو پریرا به همراه کاوه رضایی دیگر تعقیب کننده های جدول مدعیان آقای گلی هستند.
البته لازم به ذکر است که افول یکباره ساسان انصاری جدول آقای گلی لیگ ایران را به مانند سالیان گذشته نسبت به استانداردهای حاکم در فوتبال جهان کاهش داد و به احتمال زیاد باز هم بازیکنی با کمتر از ۲۰ گل زده کفش طلای لیگ شانزدهم را کسب خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news