امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۹:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم فضای مناسب در کتابخانه برای ارتقای شاخص‌های کیفی مطالعه

بصیر، ابراهیم بابایی سرپرست کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز با اشاره به جذب دانش‌آموزان در زمینه کتابخوانی اظهار کرد: استفاده از دانش‌آموزان و کودکان به عنوان سفیر کتاب یا پیک دانایی در افزایش علاقه و میزان مطالعه مفید آنها تاثیر بسیاری دارد. وی خاطرنشان کرد: راه‌کارهای جذاب مطالعه و استفاده از دانش‌آموزان از […]

بصیر، ابراهیم بابایی سرپرست کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز با اشاره به جذب دانش‌آموزان در زمینه کتابخوانی اظهار کرد: استفاده از دانش‌آموزان و کودکان به عنوان سفیر کتاب یا پیک دانایی در افزایش علاقه و میزان مطالعه مفید آنها تاثیر بسیاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: راه‌کارهای جذاب مطالعه و استفاده از دانش‌آموزان از کتاب و معرفی آن به دیگران نقش موثری در توسعه فرهنگ کتابخوانی کودکان دارد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار تصریح کرد: معرفی کتاب و توصیف آن برای همسالان موجب افزایش حس رقابت دراستفاده از منابع اطلاعاتی و مطالعه دائم شده و اگر از همان دوران کودکی کتاب خواندن و معرفی کتاب از برنامه های مهم زندگی افراد باشد موفقیت روزافزون کودکان را موجب می‌شود.
بابایی با اشاره به کاردستی‌های دریافتی در مسابقه دهه فجر گفت: هانی باقرزاده و تیانا حسن‌زاده به ترتیب نفر اول و دوم شدند که از این افراد در کتابخانه عمومی خاتم‌الانبیاء فریدونکنار تقدیر می‌شود.
وی بر لزوم فضای مناسب در کتابخانه تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تامین فضای مناسب و جذاب برای ارتقای شاخص‌های کیفی مطالعه و افزایش فراگیر اعضا حائز اهمیت است.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فریدونکنار افزود: محیط شاداب، فضای امن و مناسب برای مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی کشور بسیار اهمیت دارد و یکی از مهمترین وظایف ما در کتابخانه‌های عمومی، توجه بیشتر به فضای داخلی و بیرونی است.

بابایی یادآور شد: غفلت از مساله فضای مناسب، بسیار مهم و حساس است و کم توجهی به ظرافت‌های زیبایی کتابخانه‌ها باعث دلزدگی و کاهش مراجعه کنندگان به کتابخانه‌های عمومی می‌شود.

وی از برگزاری مسابقه بهترین دلنوشته اگر من کتابدار بودم در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدونکنار خبر داد و گفت: شهروندان فریدونکناری می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۹۵/۱۲/۳ به کتابخانه عمومی خاتم‌الانبیاء جنب مسجد امام سجاد(ع) تحویل دهند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news