امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آجورلو: شجاعانه از تراکتورسازان عذرخواهی می‌کنم

بصیرنیوز، مصطفی آجورلو ضمن اشاره به نبود ساختار حرفه‌ای در فوتبال ایران گفت: زمانی که آقای عزیز محمدی برای تأسیس لیگ حرفه‌ای فوتبال اقدام کردند از ایشان خواستم در این مسئله کمی تعلل شود، چراکه ما زیرساخت‌های لازم برای شروع لیگ حرفه‌ای را نداشتیم. فوتبال ما نام حرفه‌ای به خود گرفت و قراردادهای سنگینی با […]

بصیرنیوز، مصطفی آجورلو ضمن اشاره به نبود ساختار حرفه‌ای در فوتبال ایران گفت: زمانی که آقای عزیز محمدی برای تأسیس لیگ حرفه‌ای فوتبال اقدام کردند از ایشان خواستم در این مسئله کمی تعلل شود، چراکه ما زیرساخت‌های لازم برای شروع لیگ حرفه‌ای را نداشتیم. فوتبال ما نام حرفه‌ای به خود گرفت و قراردادهای سنگینی با بازیکنان بسته شد، اما تیم‌های ما زمین‌های مناسب و امکانات لازم را در اختیار نداشتند.

همگی باید کمک کنیم تا مشکل تراکتورسازی حل شود
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مورد حکم فیفا و محرومیت این باشگاه از نقل‌وانتقالات نیز گفت: تمام پرونده‌های موجود مربوط به سال‌های گذشته است، اما این نوعی بداخلاقی به حساب می‌آید که مدیران گذشته، فدراسیون فوتبال و … را مقصر بدانیم. متأسفانه این مشکلات برای تمام فوتبال ما وجود دارد. در تماسی که با وزیر ورزش و جوانان داشتم این مسئله را نیز بیان کردم که ممکن است مشکل محرومیت امروز برای تراکتورسازی رخ‌داده باشد، اما قطعاً موارد مشابهی برای دیگر تیم‌ها در راه است و همگی باید کمک کنیم تا مشکل تراکتورسازی حل شود.

به تاج گفتم قبلاً رقیب بودیم اما الان وظیفه ما حمایت از شماست
آجورلو در ادامه افزود: در تماسی که با رئیس فدراسیون فوتبال داشتم به مهدی تاج هم گفتم که ما قبلاً در انتخابات فدراسیون باهم رقابت داشتیم، اما حالا شما رئیس فدراسیون هستید و وظیفه ما حمایت از شماست. فدراسیون فوتبال نیز باید به تراکتورسازی کمک کند تا این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

چون برای ۳ بازیکن ما کارت بازی صادر شده نباید ۸ امتیاز از تراکتورسازی کم شود
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در رابطه با مقصران اصلی محرومیت این باشگاه تصریح کرد: در این اتفاق ناگوار از فدراسیون فوتبال تا کارکنان باشگاه تراکتورسازی همه مقصر هستند. با توجه به اینکه سازمان لیگ برای سه بازیکن جدید ما کارت بازی صادر کرده نباید هشت امتیاز از تراکتورسازی کم شود که با تعامل فدراسیون فوتبال نیز همراه بود. به آقای داورزنی هم گفتم باید عدالت را در برخورد با مشکلات باشگاه‌ها رعایت کرد و اگر جلسه‌ای برای حل مشکلات استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود باید پیگیری‌های لازم برای رفع مشکل تراکتورسازی نیز انجام شود.

شجاعانه از هواداران تراکتورسازی عذرخواهی می‌کنم
وی در رابطه با زمان دریافت حکم فیفا توسط تراکتورسازی نیز گفت: من شجاعانه از هواداران تراکتورسازی عذرخواهی می‌کنم. متأسفانه در تراکتورسازی یک سهل‌انگاری صورت گرفته و من به‌عنوان مدیرعامل این باشگاه مسئولیت این اشتباه را بر عهده می‌گیرم. البته ما در این مدت کارهای زیادی انجام داده‌ایم به‌صورتی که با اقدامات کمیته حقوقی باشگاه، خطر کسر ۱۸ امتیاز از تراکتورسازی را رد کردیم.

تلاش می‌کنیم در بهترین شرایط تراکتورسازی را به بخش خصوصی واگذار کنیم
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی راجع به خصوصی‌سازی این باشگاه نیز گفت: در حال حاضر یک مشتری خصوصی و چند مشتری نیمه‌خصوصی برای خرید سهام تراکتورسازی اعلام آمادگی کرده‌اند و تلاش می‌کنیم در بهترین شرایط تراکتورسازی را به بخش خصوصی واگذار کنیم. در حال حاضر ما با آرامش به دنبال قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی هستیم و امیدواریم بتوانیم به این هدف برسیم.

مجموع هزینه‌های تیم ما در فصل جاری حدود ۲۵ میلیارد تومان است
آجورلو در رابطه با بدهی‌های باشگاه تراکتورسازی تصریح کرد: مجموع هزینه‌های تیم ما در فصل جاری حدود ۲۵ میلیارد تومان است که ما بدون دریافت مبلغی از منابع سال‌های گذشته، ۱۵ میلیارد از هزینه‌های خود را درآمدزایی کرده‌ایم. از فصل گذشته نیز ۱۶ میلیارد بدهی داشته‌ایم. در حال حاضر به کمک هواداران تراکتورسازی نیازمندیم تا بتوانیم این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

من در تبریز تنها هستم
وی ادامه داد: همان‌طور که امیر قلعه‌نویی گفت، من واقعاً در تبریز تنها هستم و فقط شهردار تبریز کمک حال من بوده است. روزی یک نفر به من گفت ۲۰ میلیارد تومان به شما کمک می‌کنم و من از او دو میلیارد خواستم، اما همین مبلغ هم پس از چندین ماه هنوز پرداخت نشده است.

تراکتورسازی را مانند خرابه‌ای تحویل گرفتم
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطر نشان کرد: من تیم تراکتورسازی را مانند خرابه‌ای تحویل گرفتم. در سال‌های گذشته، هزینه تیم بیشتر از درآمدهای حاصل بوده و این مسئله کار را برای ما سخت کرده است.

۱۰ میلیارد تومان به بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی بدهکاریم
وی همچنین تصریح کرد: ما در حال حاضر چهار میلیارد تومان به بازیکنان و مربیان داخلی بدهی داریم. بیش از شش میلیارد تومان نیز بدهی خارجی ماست که باید این بدهی‌ها را پرداخت کنیم در غیر این‌صورت امتیازات‌مان کسر خواهد شد. مگر یک تیم چند امتیاز جمع می‌کند که به خاطر حکم فیفا ۱۸ امتیاز از آن کسر شود؟!

با سرمربی دیگری غیر از قلعه‌نویی کار نخواهم کرد
مصطفی آجورلو با تشکر از سرمربی تیمش گفت: قلعه‌نویی در شرایط سخت همراه من بوده و در هفت هشت ماه اخیر همکاری خوبی با هم داشته‌ایم. اگر قسمت باشد با سرمربی دیگری غیر از امیر قلعه‌نویی کار نخواهم کرد. تراکتورسازی در حال حاضر یکی از بهترین مربیان تاریخش را در اختیار دارد و این مربی به کمک بازیکنانش جام قهرمانی را به تبریز خواهند آورد. ما دو روز قبل از دیدار با پرسپولیس برای نهایی کردن قرارداد شهباززاده اقدام کردیم، اما همان زمان متوجه شدیم که از نقل‌وانتقالات محروم هستیم.

هواداران تراکتورسازی مانند پرسپولیسی‌ها از ما حمایت کنند
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در رابطه با حمایت هواداران تراکتورسازی نیز گفت: پرسپولیس در مقابل استقلال تهران شکست خورد و اگر هواداران این تیم از پرسپولیس حمایت نمی‌کردند برد مقابل سپاهان نیز به‌دست نمی‌آمد. ما هم از هواداران تراکتورسازی انتظار داریم این‌گونه از تیم‌شان حمایت کنند.

از فیفا می‌خواهیم محرومیت ما را هم مانند رئال مادرید لغو کند
آجورلو که در برنامه زنده تلویزیونى شبکه سهند حاضر شده بود، در مورد احتمال تعلیق محرومیت تراکتورسازی نیز اظهار داشت: همان‌طور که آقایان سلطانی‌فر، داورزنی و تاج به دنبال حل مشکل تراکتورسازی هستند اگر بتوانیم چند پرونده دیگر را مانند پرونده تونی اولیویرا، ژائو ویلا و فلاویو لوپز حل کنیم درخواست بررسی مجدد را ارائه کرده و از فیفا می‌خواهیم همان‌طور که حکم محرومیت رئال مادرید را لغو کردند از حکم محرومیت ما نیز چشم‌پوشی کنند.

از بازیکنان جوان استفاده می‌کنیم تا به بومی‌سازی کمک کنیم
وی در پایان تصریح کرد: ممکن است شرایط ایجادشده برای تراکتورسازی، تلخی‌هایی به همراه داشته باشد اما حضور دو بازیکن جوان در ترکیب تراکتورسازی اتفاق خوبی بود. ما از جوانان استان استفاده می‌کنیم تا به بومی‌سازی تیم هم کمک کرده باشیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news