امروز : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۷:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

با گلبرگ‌های گل رز، عطر خانگی درست کنید

بصیرنیوز، قرن‌هاست که گرفتن عطر رز از گلبرگ‌های گل رز در بسیاری از فرهنگ‌ها رایج است. روش‌های زیادی برای گرفتن اسانس‌ها و روغن‌های طبیعی از گلبرگ‌های رز وجود دارد که به مورد استفاده شما بستگی دارد. شما می‌توانید گلبرگ‌های رز را با گلیسیرین ترکیب کنید تا رایحه مرطوب و ملایم بسیار خوش‌عطری را درست کنید […]

بصیرنیوز، قرن‌هاست که گرفتن عطر رز از گلبرگ‌های گل رز در بسیاری از فرهنگ‌ها رایج است. روش‌های زیادی برای گرفتن اسانس‌ها و روغن‌های طبیعی از گلبرگ‌های رز وجود دارد که به مورد استفاده شما بستگی دارد. شما می‌توانید گلبرگ‌های رز را با گلیسیرین ترکیب کنید تا رایحه مرطوب و ملایم بسیار خوش‌عطری را درست کنید یا آن را مستقیم به صورت خود به عنوان خوشبوکننده و تونر بزنید. اولین قدم این است که روغن گل رز را از گلبرگ بگیریم.

با گلبرگ‌های گل رز، عطر خانگی درست کنید
چیزهایی که لازم دارید:
– ۲ پیمانه گلبرگ تازه گل رز
– قیچی
– پیمانه اندازه‌گیری
– یک لیتر آب جوش
– ظرف نسوز
– صافی
– عطردان
گل‌های رزی که گلبرگ تازه دارند را از ریشه جدا کنید و بین انتهای گل و ریشه را با قیچی برش بزنید. دو پیمانه گلبرگ را چیده و در ظرفی نسوز بریزید.
یک لیتر آب جوش بیاورید و گلبرگ‌های رز را در آب جوش بریزید. درب ظرف را بگذارید و سی دقیقه گلبرگ‌ها را به همان حال رها کنید تا روغن و اسانس طبیعی آن خارج و به آب اضافه شود.

ظرف حاوی گلبرگ‌های رز و آب را با کمک یک صافی در ظرف عطر دلخواه خود بریزید. می‌توانید آن را فوراً استفاده کنید یا ۲ هفته در یخچال نگهداری کنید.

چند نکته و هشدار
– از آب معدنی به جای آب لوله‌کشی استفاده کنید.
– بعد از خیس کردن گلبرگ‌های رز، همه محتوا را مستقیماً داخل وان حمام بریزید تا جلوه زیبا و لوکسی پیدا کند.
– از گل‌های رز ارگانیک که عاری از آفت‌کش هستند استفاده کنید. اگر نمی‌دانید منشأ گل چیست و چگونه پرورش یافته است، گلبرگ‌های رز را با آب خنک آبکشی کنید و سپس در آب داغ بریزید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news