امروز : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۰:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جوسازی جدید رسانه‌های سعودی علیه ایران +عکس

بصیرنیوز، همه جهان حجم حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریسم چه در زمینه سیاسی یا اقتصادی، اجتماعی و حتی نظامی را درک می‌کند به طوری که مواضع تهران بر اساس اصول ثابتش است که در مقدمه آنها ضرورت عدم تغییر دولت‌های قانونی به شیوه‌هایی است که با قوانین […]

بصیرنیوز، همه جهان حجم حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریسم چه در زمینه سیاسی یا اقتصادی، اجتماعی و حتی نظامی را درک می‌کند به طوری که مواضع تهران بر اساس اصول ثابتش است که در مقدمه آنها ضرورت عدم تغییر دولت‌های قانونی به شیوه‌هایی است که با قوانین بین المللی تعارض دارد، چرا که تهران اعتقاد راسخ دارد که دمشق در معرض تروریسم جهانی قرار دارد که باید با انواع شیوه‌ها با آن جنگید.

با توجه به نقش اساسی و محوری جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌های گسترده‌ آن برای حل بحران سوریه، رسانه‌های غربی و عربی همسو با آنها به ویژه سعودی برای آشفته کردن فضا و سانسور حمایت‌های گسترده ایران از سوریه در مقابل برجسته‌ کردن حمایت‌های روسیه از سوریه تلاش می‌کنند.

از ابتدای بحران سوریه، تهران در کنار دمشق بوده و دوشادوش ملت و دولت سوریه در جنگ با تروریسم قرار داشته و با تمام تلاش‌های غربی مقابله کرده است، غربی‌هایی که تلاش می‌کنند این‌گونه القا کنند که همپیمانان سوریه در حال کشتار مردم سوریه هستند. ایران در محافل بین‌ المللی یا حتی در دیدارهای مسئولانش با همتایان غربی برای مقابله با این تحرکات غربی تلاش می‌کنند، همچنین باید به امضای تعداد زیادی توافق‌نامه اقتصادی و پروتکل‌های مختلف میان ایران و سوریه و همچنین حضور مستشاران نظامی ایرانی در خاک سوریه اشاره کرد.

با وجود همه حمایت‌هایی که تهران از دمشق در زمینه سیاسی و میدانی به عمل می‌آورد، رسانه‌های غربی و عربی همسو با آنها برای سانسور این نقش برجسته و جلوگیری از مطلع شدن افکارعمومی از این نقش مثبت تلاش می‌کنند و آن را به شیوه‌ها و شگردهای زیر به پیش می‌برند.

۱- مقایسه غلط و آشفته میان حجم حمایت‌های روسیه و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه و تلاش برای محدود نشان دادن نقش ایران پس از ورود طرف روسی به خط بحران سوریه

۲- ترویج و القای این ادعا که همپیمانان سوریه و ارتش این کشور تنها دغدغه‌شان، کشتار ملت سوریه در راستای خدمت به منافع شخصی و نابودی آنچه به زعم خود انقلاب سوریه می‌خوانند.

۳- برانگیختن مسائل طایفه‌ای و ترسیم نقش ایران در سوریه به این شکل که به ادعای این رسانه‌ها ایران از شیعیان در جنگ با اهل سنت حمایت می‌کند، هدف این رسانه‌ها از این ادعا برانگیختن و تحریک افکارعمومی عربی و غیر عربی علیه نقش ایران در بحران سوریه است.

رسانه‌های سعودی در صدر هوچی‌گری رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران قرار دارند که این نقش را از طریق برخی مقابلات و اخبار ساختگی که ساخته و پرداخته برخی نویسندگان مزدورانشان است، ایفا می‌کنند، هدف این رسانه‌ها، تضعیف نقش ایران و حزب الله در سوریه از طریق ترویج این  ادعای دروغ است که میان ایران و روسیه اختلاف وجود دارد.

به عنوان مثال،‌ روزنامه عکاظ سعودی در مطلبی با عنوان ادعایی، ایران در آستانه پرتگاه در سوریه و مطلب دیگری با عنوان ادعایی، ایران خارج از بازی و حزب‌الله برای عقب‌نشینی اجباری آماده می‌شود، ادعا کرده بود که ایران و حزب الله اولین بازندگان در سوریه پس از آتش‌بس و توافق روسیه وترکیه هستند.

شبکه العربیه سعودی هم در خبری ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بس در سوریه راضی نیست و شکست آتش‌بس به نفع این کشور است، این رسانه سعودی با این خبرسازی و دروغ‌گویی به دنبال القای این ادعا است که به زعم سعودی‌ها، تهران برای شعله‌ور کردن آتش درگیری‌ها در سوریه به جای حمایت از حل سیاسی بحران تلاش می‌کند.

اما با وجود این جوسازی گسترده‌ رسانه‌های عربی و غربی، تلاش آنها برای تحریک افکارعمومی علیه جمهوری اسلامی ایران هیچ تاثیری بر نقش‌آفرینی مثبت ایران در موضوع سوریه نداشته است، چرا که در برهه اخیر شاهد همکاری ایران و سوریه در بالاترین سطوح بوده‌ایم که به حجم هماهنگی عالی میان دولت‌های سوریه و ایران اشاره می‌کند که سفرهای متقابل مقامات دو طرف بر این مسئله مهر تایید می‌زند که از جمله می‌توان به سفر اخیر ولید المعلم وزیر خارجه و علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه به تهران و دیدار آنها با مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و نیز سفر هیئت‌های بلندپایه ایرانی به دمشق به ریاست علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و سفر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به دمشق اشاره کرد.

بدیهی است که تلاش جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه و مشغول بودن بازیگر آمریکا به سازمان‌دهی دولت جدید و فروپاشی نقش رژیم آل سعود، رسانه‌های شیوخ رژیم‌های مرتجع عرب حاشیه خلیج فارس به سرکردگی سعودی‌ها را به جوسازی علیه ایران و خدشه‌ وارد کردن به نقش ایران و تلاش برای ایجاد دشمنی با روسیه پس از همسویی اخیر در روابط روسیه و ترکیه وادار کرده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news