امروز : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۲۱:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشروی نیروهای عراقی در غرب موصل‎+عکس

بصیرنیوز، پیش تر هواپیماهای عراقی هزاران برگه اطلاع رسانی بر سر شهر ریختند که در آن به ساکنان این نواحی نسبت به آغاز حمله قریب الوقوع هشدار داده  بودند. نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا با هدف بازپس گرفتن کامل موصل این عملیات را آغاز کرده اند. مقام های سازمان […]

بصیرنیوز، پیش تر هواپیماهای عراقی هزاران برگه اطلاع رسانی بر سر شهر ریختند که در آن به ساکنان این نواحی نسبت به آغاز حمله قریب الوقوع هشدار داده  بودند.

نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا با هدف بازپس گرفتن کامل موصل این عملیات را آغاز کرده اند.

مقام های سازمان ملل متحد خواستار الویت دادن به حفاظت از جان غیرنظامیان ساکن در غرب موصل شده اند. این سازمان تخمین می زند که بیش از ۶۵۰ هزار غیرنظامی در بخش های غربی موصل که در کنترل داعش است، ساکن باشند. این عملیات می تواند آواره شدن بیش از ۴۰۰ هزار نفر از ساکنان نواحی غربی موصل را در پی داشته باشد. نبرد برای بازپس گیری موصل به عنوان بزرگترین پایگاه داعش در عراق از اکتبر سال گذشته آغاز شد. بخش شرقی این شهر در ابتدای سال جاری میلادی بازپس گرفته شد اما بخش غربی آن همچنان در کنترل داعش است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news