امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۴:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مساحت آب‌بندان‌های فریدونکنار و بابلسر بیش از ۲ هزار هکتار است/اشتغال ۴۲۰ نفر در شرکت‌های صیادی

بصیر، حسن اسحاقی در گفت‌وگو با خبرنگار بصیرنیوز با اشاره به اینکه اداره شیلات شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر در ۴ بخش در حال فعالیت است، اظهار کرد: آبزی‌پروری، صید و صیادی، بندر صیادی و صنایع شیلاتی از جمله محورهای فعالیتی این اداره است. وی خاطرنشان کرد: فریدونکنار و بابلسر در بخش آبزی‌پروری دارای ۵۸ قطعه […]

بصیر، حسن اسحاقی در گفت‌وگو با خبرنگار بصیرنیوز با اشاره به اینکه اداره شیلات شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر در ۴ بخش در حال فعالیت است، اظهار کرد: آبزی‌پروری، صید و صیادی، بندر صیادی و صنایع شیلاتی از جمله محورهای فعالیتی این اداره است.

وی خاطرنشان کرد: فریدونکنار و بابلسر در بخش آبزی‌پروری دارای ۵۸ قطعه آب‌بندان است که مساحت کلی آن ۲ هزار و ۳۲۲ هکتار و مساحت مفید آن به هزار و ۸۵۱ هکتار می‌رسد که میزان تولید آن‌ها ۴ هزار و ۶۸۳ تن است و به‌صورت مستقیم ۳۳۳ نفر و غیرمستقیم  ۶۶۰ نفر در آن مشغول به فعالیت هستند.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر تصریح کرد: در این دو شهرستان ۲۳۸ قطعه پرورش ماهیان گرمابی موجود است که مساحت کلی آن به ۳۰۳ و مساخت مفید ان به ۲۵۲ هکتار می‌رسد و میزان تولید آن‌ها هزار و ۲۸۷ تن است که ۲۳۸ نفر به‌طور مستقیم و ۴۸۰ نفر به طور غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

اسحاقی افزود: ۳ قطعه مزارع پرورش ماهی سردآبی به مساحت کلی ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع و ۶۰۰ مترمربع مفید وجود دارد که میزان تولید آن به ۶۷ تن رسیده و ۱۰ نفر به طور مستقیم و ۱۸ نفر غیرمستقیم در آن مشغول فعالیت می‌باشند.

وی با بیان اینکه ۲ مزرعه زینتی در فریدونکنار و بابلسر موجود است، یادآور شد: مساحت کلی این مزارع ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و مساحت مفید آن‌ها به ۸۰۰ مترمربع می‌رسدکه ۲۶۳ هزار قطعه تولید داشته و تعداد ۸ نفر به‌طور مستقیم و ۱۶ نفر غیرمستقیم در این مزارع مشغول فعالیت هستند.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر خاطرنشان کرد: ۲ مزرعه خاویاری در این دو شهرستان به مساحت کلی ۹ هزار مترمربع و مساحت مفید هزار و ۵۷۳ مترمربع وجود دارد که ۴۵ تن میزان تولید آن یوده و ۱۴ نفر به‌طور مستقیم و ۲۰ نفر غیرمستقیم در آن فعالیت می‌کنند.

اسحاقی با اشاره به بخش صید و صیادی فریدونکنار و بابلسر، گفت: ۶ شرکت تعاونی صیدگاه پره و ۲ شرکت صیدگاه خاویاری در این دو شهرستان وجود دارد که میزان صید آن‌ها ۱۱۲ تن است و ۴۲۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۱ شناور ثابت و ۱۷ مهمان در بخش بندر صیادی فریدونکنار و بابلسر وجود دارد که ۱۲ هزار و ۹۰۰ تن میزان صید آن‌ها است و ۳۶۰ نفر مستقیم و ۷۳۰ نفر غیرمستقیم در حال فعالیت هستند.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار و بابلسر با اشاره به بخش صنایع شیلاتی فریدونکنار و بابلسر تصریح کرد: ۲ شرکت فیله و بسته‌بندی، ۵ شرکت روغن ماهی، ۷ شرکت کنسرو و ۵ شرکت ماهی در بخش صنایع شیلاتی در حال فعالیت هستند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news