امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پاسخ فراستی به توهین‌ها و حمله‌های اخیر

بصیرنیوز،پس از حواشی پیش آمده در ارتباط با صحبت‌های مسعود فراستی منتقد شناخته شده سینمای ایران در کمیسیون فرهنگی مجلس در ارتباط با جشنواره فیلم فجر امسال و حمله برخی از هنرمندان و اهالی سینما به فراستی بابت این اظهارنظرها، سایتی به سراغ او رفته و گفت‌وگوی کوتاهی را در ارتباط با این ماجرا با […]

بصیرنیوز،پس از حواشی پیش آمده در ارتباط با صحبت‌های مسعود فراستی منتقد شناخته شده سینمای ایران در کمیسیون فرهنگی مجلس در ارتباط با جشنواره فیلم فجر امسال و حمله برخی از هنرمندان و اهالی سینما به فراستی بابت این اظهارنظرها، سایتی به سراغ او رفته و گفت‌وگوی کوتاهی را در ارتباط با این ماجرا با او داشته که در ادامه می‌خوانید:

پاسخ فراستی به حمله‌های اخیر هنرمندان به عملکردش چه بود؟
انتقادی به شما وارد است ـ فارغ از این‌که شما نظر خود را درباره فیلم‌ها می‌گویید؛ این که فیلمی خوب است یا بد -اما‌می‌گویند شما ادبیاتی را وارد نقد کرده‌اید که به سینما آسیب می‌زند…
اشتباه می‌کنند که چنین حرفی می‌زنند آنها سواد ندارند و نمی‌توانند جواب نقد را بدهند برای همین دو تا کلمه را می‌گیرند و روی آن مانور می‌دهند.
شما زمان نقد فیلم‌ها از کلمات سطحی استفاده می‌کنید در حالی که در هیچ کجای دنیا از این ادبیات برای نقد فیلم استفاده نمی‌کنند.
استفاده می‌کنند! مگر شما از همه دنیا خبر دارید.. . .
چرا در هنگام نقد فیلم‌ها از واژه‌های متین و درست استفاده نمی‌کنید؟
نشد ! واژه متین یعنی چی؟!
شما درباره فیلم «گشت ارشاد۲» نقد دارید، من هم فیلم را دیده‌ام و نقدهایی بر فیلم دارم اما زمانی که شما از واژه‌های سطحی استفاده می‌کنید، حرفتان را کسی نمی‌پذیرد. شما می‌توانستید به این فیلم یک نقد علمی داشته باشید که حرفتان را همه بپذیرند.
شما الان داری من را نصیحت می‌کنی؟
نصیحت نمی‌کنم، می‌گویم شما ادبیاتی را وارد نقد سینما کرده‌اید که هم به نقد و هم به سینما آسیب می‌زند، چرا از این ادبیات استفاده می‌کنید؟ می‌خواهید این ادبیات را به یک جریان تبدیل کنید؟
شما من را نمی‌شناسید، منتقد نیستید و آن طرف را هم نمی‌شناسید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news