امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رابطه چاقی و دیابت با عملکرد مغز

بصیرنیوز، طبق یافته‌های دانشمندان، مغز انسان به‌طور طبیعی فروکتوز تولید می‌کند که نوعی قند است که با چاقی و دیابت نوع ۲ ارتباط دارد. محققان دانشگاه ییل در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت امریکا می‌گویند تحقیقات تکمیلی به بررسی چگونگی تأثیر فروکتوز بر مغز و عادات خوردن در افراد می‌پردازد. فروکتوز در میوه‌ها، سبزی‌ها، ساکاروز و […]

بصیرنیوز، طبق یافته‌های دانشمندان، مغز انسان به‌طور طبیعی فروکتوز تولید می‌کند که نوعی قند است که با چاقی و دیابت نوع ۲ ارتباط دارد.

محققان دانشگاه ییل در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت امریکا می‌گویند تحقیقات تکمیلی به بررسی چگونگی تأثیر فروکتوز بر مغز و عادات خوردن در افراد می‌پردازد.

فروکتوز در میوه‌ها، سبزی‌ها، ساکاروز و بسیاری از غذاهای فرآوری شده موجود است.

محققان با بررسی ۸ داوطلب دریافتند فروکتوز در مغز از گلوکز تولید می‌شود.

یکی از محققان دراین‌باره گفت: «در این تحقیق ما برای اولین بار نشان دادیم که فروکتوز می‌تواند در مغز انسان تولید شود. ما با نشان دادن اینکه فروکتوز موجود در مغز تنها حاصل مصرف مواد غذایی حاوی فروکتوز نیست نشان داده‌ایم که این قند می‌تواند از هر نوع مادۀ قندی که شما مصرف می‌کنید، تولید شود. این موضوع بُعد دیگری به درک تأثیرات فروکتوز بر مغز می‌افزاید.»

وی افزود: «این اکتشاف ممکن است یک سازوکار دیگر باشد که بر اساس آن قند خون بالا می‌تواند اثرات جانبی و مخرب خود را اعمال کند.»

به گفتۀ محققان، تبدیل گلوکز به فروکتوز در سایر اندام‌های بدن نیز روی می‌دهد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news