امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دیه میلیاردی قاتل را از چوبه دار نجات داد

بصیرنیوز،مردی که در جریان سرقت پول‌های یک کارمند بانک، وی را به قتل رسانده بود درحالی‌که حکم قصاص‌اش قطعی شده بود با پرداخت یک میلیارد تومان توانست از قصاص نجات یابد. اين جنايت به ۱۳سال قبل بر‌مي‌گردد. روز دوم اسفند‌ماه سال‌۸۲ زني نزد پليس رفت و گفت شوهرش مفقود شده است. او گفت: شوهرم كارمند […]

بصیرنیوز،مردی که در جریان سرقت پول‌های یک کارمند بانک، وی را به قتل رسانده بود درحالی‌که حکم قصاص‌اش قطعی شده بود با پرداخت یک میلیارد تومان توانست از قصاص نجات یابد.

اين جنايت به ۱۳سال قبل بر‌مي‌گردد. روز دوم اسفند‌ماه سال‌۸۲ زني نزد پليس رفت و گفت شوهرش مفقود شده است. او گفت: شوهرم كارمند بانك است. او ديروز با ۳نفر از دوستانش قرار داشت اما بعد از خروج از خانه ديگر برنگشت و به تماس‌هايم جواب نداد. همزمان با قرار گرفتن نام كارمند بانك در فهرست افراد مفقودي تلاش‌ها براي يافتن او آغاز شد تا اينكه ۳روز بعد جسد وي در حوالي گرمسار كشف شد.

او بر اثر اصابت ۳گلوله جان باخته بود و چون افرادي كه آخرين‌بار با او ديده شده بودند ۳دوستش بودند، آنها بازداشت شدند. مظنونان در همان بازجويي‌هاي مقدماتي از جنايتي هولناك پرده برداشتند و گفتند با انگيزه سرقت پول دست به اين جنايت زده‌اند. به اين ترتيب ۳متهم در شعبه ۱۱۳دادگاه كيفري استان تهران محاكمه شدند.

در اين جلسه متهم رديف اول جزئيات بيشتري از جنايت را شرح داد و گفت: چون مقتول چند ميليون تومان وام گرفته بود وسوسه شدم تا پول‌هايش را سرقت كنم. به همين دليل با همدستي ۲دوستم او را ربوديم و من ۳گلوله به وي شليك كردم. در پايان اين نشست قضات دادگاه متهم رديف اول را به قصاص و ۲همدست ديگر را به اتهام معاونت به تحمل حبس محكوم كردند.

اين رأي در شعبه ۱۷ديوان‌عالي كشور نيز تأييد شد اما مدتي قبل وقتي مرد محكوم به قصاص براي مجازات پاي چوبه دار منتقل شد توانست با پرداخت يك ميليارد تومان از اولياي دم رضايت بگيرد. در اين شرايط وي ديروز در شعبه دهم دادگاه كيفري يك استان تهران به لحاظ جنبه عمومي جرم محاكمه شد. او گفت: وسوسه چند ميليون پول باعث شد سال‌ها زنداني شوم و حتي تا پاي چوبه دار پيش بروم. از طرفي يك ميليارد تومان هم پرداخت كردم و حالا زندگي‌ام را باخته‌ام.در پايان اين جلسه قضات وارد شور شدند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news