امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پاسخ رئیس مجلس به سخنان حاجی بابایی

بصیرنیوز،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت سوم علنی امروز شنبه هفتم اسفند مجلس پس از سخنان حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در مخالفت با تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۶ کشور مربوط به درآمدهای دولت از هدفمندی یارانه ها و دفاع محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و […]

بصیرنیوز،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت سوم علنی امروز شنبه هفتم اسفند مجلس پس از سخنان حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در مخالفت با تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۶ کشور مربوط به درآمدهای دولت از هدفمندی یارانه ها و دفاع محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و غلامرضا تاج گردون رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: گزارش دیوان محاسبات همان قانون تفریغ بودجه است که آنجا منابع را گفته و مشخص کرده که در مجموع ۴۳ هزار میلیارد تومان منهای ۱۱ هزار میلیارد تومان همان ۳۴ هزار میلیارد تومان می شود.

وی با اشاره به این که تفاوت این دو نظر در این است که حاجی بابایی می گوید که خالص قیمت بنزین و نفت و گاز را که ضرب می کنیم در جدول بیاوریم، بیان داشت: این ارقام در جدول بیاید، اشکال هم ندارد، آن که آقایان نوبخت و تاج گردون می گویند این است که وقتی خالص ارقام را می آوریم، شرکت ها باید کار کنند که این منابع را بتوانند تولید کنند.

لاریجانی گفت: ما خودمان در مجلس گفتیم که هزینه های خود را بردارید و مابقی اش را برای هدفمندی بیاورید.

وی اضافه کرد: تفاوت دو نظر در این است و هر دو هم بر سر جای خود درست می گویند، ولی ما می خواهیم اعلام کنیم پولی که می خواهیم به مردم بابت یارانه ها چقدر است ؟ پولی که می خواهیم بدهیم همین حدود است؛ حالا می خواهید در جدول بیاوریم، خب می نویسیم.

لاریجانی گفت: این که درآمد ناشی از هدفمندسازی یارانه ها در خزانه می رود که درست می گویند؛ این ها همه شرکت های دولتی هستند و درآمدشان به خزانه می رود، اما در جداول خاص خودش وارد می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که هیچ کدام از این دو دیدگاه خلاف نیست بلکه سخن درستی از دو منظر است، اظهار داشت: کمیسیون قدری ارقام را دقیق کند که هم متناسب با قانون برنامه باشد و هم بحث های بعدی اش را بشود تکمیل کرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news