امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۲۳:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

زمزمه اصلاح مصوبه جنجالی مجلس

بصیرنیوز،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶، سقف معافیت مالیات بر حقوق و دستمزد را برای کارمندان شاغل در بخش دولتی در سال ۱۳۹۶، ماهانه ۲ میلیون تومان و برای سایرین ۱٫۵ میلیون تومان مصوب کردند، مصوبه‌ای که کارگران و کارمندان بخش خصوصی آن را […]

بصیرنیوز،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶، سقف معافیت مالیات بر حقوق و دستمزد را برای کارمندان شاغل در بخش دولتی در سال ۱۳۹۶، ماهانه ۲ میلیون تومان و برای سایرین ۱٫۵ میلیون تومان مصوب کردند، مصوبه‌ای که کارگران و کارمندان بخش خصوصی آن را تبعیضی آشکار می‌دانند.

این در حالیست که در مصوبه هرساله مجلس در بودجه‌های سنواتی سقف معافیت مالیاتی حقوق کارگران و کارمندان یکسان بود و در گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه نیز فرقی میان معافیت مالیاتی کارمندان دولتی و سایر بخش‌ها نبود و قید “برای سایرین ۱٫۵ میلیون تومان در ماه” در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در صحن پارلمان اضافه شد.

فضای جلسه علنی صبح امروز مجلس به‌گونه‌ای بود که جمع زیادی از نمایندگان مجلس چندان حواسشان به محتوا و اثرگذاری این مصوبه نبود.

البته پس از تصویب این مصوبه زمزمه‌هایی از اصلاح و رفع ابهام این مصوبه مجلس به گوش می‌رسید اما از آنجا که این مصوبه به تصویب صحن علنی رسیده است، امکان ارجاع دوباره آن برای بررسی بیشتر وجود ندارد لذا برای اصلاح آن، وکلای ملت باید منتظر نظر شورای نگهبان باشند و پس از آن این مصوبه را اصلاح کنند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره این مصوبه مجلس گفت: امروز مجلس تصویب کرد کسانی که مستقیم از دولت حقوق می‌گیرند تا ماهیانه دو میلیون تومان از مالیات معاف شوند و مازاد بر آن مشمول مالیات با نرخ‌های تعیین شده باشد. برای دیگران نیز معافیت مالیاتی، ۱۸ میلیون تومان در سال تعیین شد.

وی این‌گونه ادامه می‌دهد: براساس پیشنهادی که در صحن علنی امروز مجلس مطرح شد، مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ درباره معافیت مالیاتی مقداری تغییر کرد بنابراین باید مجموعه آنچه در مجلس تصویب شد، بررسی شود و اگر ابهاماتی در اجرا پیدا شود مجلس حتماً به رفع ابهامات اقدام خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news