امروز : پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴ - ۲۲:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاندیدای ۱۸ ساله: پدر و مادرم رضایت دادند! +عکس

سومین روز از ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم همانطور که پیش بینی می شد خالی از حواشی نبود. دقایقی پیش یکی از داوطلب هایی که برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ستاد وزارت کشور آمده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متولد سال ۷۷ و ۱۸ ساله هستم […]

سومین روز از ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم همانطور که پیش بینی می شد خالی از حواشی نبود.

دقایقی پیش یکی از داوطلب هایی که برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ستاد وزارت کشور آمده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متولد سال ۷۷ و ۱۸ ساله هستم و تازه به دانشگاه رفتم.
کاندیدای ۱۸ ساله
وی با بیان اینکه پدر و مادرم رضایت دادند تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم، افزود: احساسم می گوید علی رغم اینکه ۱۸ ساله ام، اما به راحتی می توانم مملکت را اداره کنم.

براساس گزارش میزان،  ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری تصریح دارد که انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام بايد دارای این شرايط  باشند: رجال مذهبی، سياسی – ايرانی‌الاصل- تابعيت كشور جمهوری اسلامی ايران- مدير و مدبر- دارای حسن سابقه و امانت و تقوی- مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ايران و مذهب رسمی كشور.

با وجود تصریح قانون در رابطه با شرایط ثبت‌نام کنندگان اما بسیاری از افراد که از شراط فوق‌الذکر تنها تابعیتش را دارا می‌باشند سودای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری و کسب شهرت از این طریق می‌کنند و اندکی موجبات دردسر سیستم انتخاباتی را فراهم می آورند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news