امروز : پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۴ - ۲۲:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چگونه در خانه دور‌کاری راه اندازی کنیم؟

آیا تاکنون درباره دورکاری شنیده‌اید؟ اگر نشنیده‌اید، آیا تا به حال درباره کار از منزل، کار از راه دور، e-work، یا e-commute  شنیده‌اید؟ همه آنها یکی هستند. کار از راه دور راهکاری جدیدی در صنعت حرفه‌ایست که کارمندان می‌توانند از طریق آن کار خود را از خانه گرم و نرم خود انجام دهند. حتی اگر […]

آیا تاکنون درباره دورکاری شنیده‌اید؟ اگر نشنیده‌اید، آیا تا به حال درباره کار از منزل، کار از راه دور، e-work، یا e-commute  شنیده‌اید؟ همه آنها یکی هستند.

چگونه دور‌کاری راه اندازی کنیم؟
کار از راه دور راهکاری جدیدی در صنعت حرفه‌ایست که کارمندان می‌توانند از طریق آن کار خود را از خانه گرم و نرم خود انجام دهند. حتی اگر از منزل این کار را نکنند، می‌توانند از محلی نزدیک به منزل مثلا یک کتابخانه، کافه، کافی‌شاپ یا مکان‌های دیگری که به راحتی خانه باشند کار خود را انجام دهند. در طول چند سال اخیر توجه به موضوع دور‌کاری افزایش یافته است به نحوی که اکثر مردم بر این باورند که بازدهی و صحت کاری  زمانی که کارکنان احساس راحتی کنند و در خانه باشند می‌تواند افزایش یابد. مطالعات نشان می‌دهد که کارکنان زمانی که در محیطی قرار بگیرند که در آن احساس راحتی می‌کنند و کارهایی را انجام می‌دهند که دوست دارند، بازدهی آنها به طور خودکار افزایش می‌یابد و به طور طبیعی بر بازدهی کاری و خلاقیت آنها اثر میگذارد.
چگونه کار از راه دور راه اندازی کنیم؟
کار از راه دور می‌تواند توسط هر شخصی و در هر حوزه تخصصی یا صنعتی اتفاق بیفتد. چه شما به عنوان یک مشاور یا یک طراح وب کار کنید و یا حتی شغل مهندسی یا نویسندگی داشته باشید، همچنان می‌توانید با سایر افراد از جمله مشتریان و همکاران از طریق دنیای اینترنت درارتباط باشید. تا وقتی که دستگاه‌های الکترونیکی مانند لپ‌تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی‌های هوشمند و همچنین ارتباط اینترنتی برقرار باشد، می‌توانید کار از راه دور را به سادگی انجام دهید. داشتن چنین شغلی مزایای زیادی دارد. از جمله آنکه مجبور نیستید با ترافیک یا ساعات شلوغی مواجه شوید. مزیت اصلی آن این است که به نحوی که راحتید سر کار می‌روید. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه موقع و چگونه کار کنید. چه بخواهید ۸ ساعت یک سره کار کنید یا بخواهید در محیطی آرام هم زمان در کنار خانواده خود باشید، توسط دورکاری این انتخاب به عهده خودتان خواهد بود.
اکثر مردم درباره این نوع کار گیج می‌شوند. آنها می‌دانند که دورکاری خیلی عالی است و مزایای زیادی دارد، اما از طرف دیگر نگران هستند که آیا حقوق ثابت خود را خواهند گرفت؟ اگر بدانید چه کار کنید، می‌توانید هر دو را هم‌زمان داشته باشید. در ضمن چه کسی گفته است که برای دستیابی به این امر لازم است کار خود را عوض کنید؟
چند راهکار برای اینکه چگونه یک کار از راه دور داشته باشید وجود دارد:
پیش از هر چیز می‌توانید کسب و کار خود را در منزل راه اندازی کنید. نویسندگی و مشاوره مرسوم‌ترین نوع دورکاری هستند.
میتوانید کار خود را از محیط خانه برای تخصص‌ها، حوزه‌ها و صنایعی که حضور مستقیم مورد نیاز نیست راه اندازی کنید. در واقع شما یک کارمند هستید اما اتصال اینترنتی، دفتر شماست و انعطاف پذیری بیشتری حین کار خواهد     داشت. طراحان وب سایت، نویسندگان محتوی یا مدیریتIT  از این جمله هستند. اینگونه کارها غالبا از راه دور انجام می‌شوند و ارسال کارها ، مصاحبه‌ها ، تقسیم کارها و مدیریت پروژه از طریق تکنولوژی انجام می‌شوند. تنها چیزی که نیاز دارید اینترنت، دستگاه الکترونیکی و خطوط چت یا برنامه‌های تلکنفرانس است.
می‌توانید از یه دفتر معمولی شروع کنید ولی هرگاه احساس کردید که کار کردن از خانه می‌تواند باعث شود که احساس بهتری کنید، می‌توانید مدیر خود را قانع کنید که اجازه دهد یک هفته به صورت آزمایشی این کار را امتحان کنید. در نظر داشته باشیدکه اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید لازم است که میزان کار، مسئولیت‌ها و نحوه انجام کارهای خود را کاملا بدانید. همچنین لازم است که اطلاعات مربوط به میزان کاریایی، مسئولیت‌پذیری و تمیزی انجام پروژه‌هایی که به شما محول شده است را ثبت کنید. ممکن است که نیاز داشته باشید باز هم به دفتر بروید ولی لازم نیست این کار را به صورت روزانه انجام دهید و معمولا تنها برای جلسه‌ها و هم‌فکری‌ها لازم می‌شود به دفتر بروید.
چگونه کار را از خانه راه اندازی کنید
در صورتی که تمایل دارید کار از راه دور را تجربه کنید، لازم است چند کار را انجام دهید:
اگر به فکر این هستید که کار خود را کنار بگذارید و یک شغل جدید پیدا کنید، لازم است که یک شرکت جدید یا کارفرما که شغل از راه دور ارائه می‌دهد، یا امکان آن را دارد پیدا کنید. اینگونه شرکت‌ها غالبا ذهن بازی نسبت به انجام اینگونه کارها دارند. می‌توانید شرکتهای بزرگ (که عموما بخش‌هایی دارند که برای افراد با استعداد اجازه دورکاری می‌دهند) یا شرکتهای کوچکی که ارزش استعدادها را می‌دانند، را امتحان کنید.
می‌توانید لیست مشاغلی که اجازه دورکاری می‌دهند را نگاه کنید. برخی مشاغل برای افرادی که می‌خواهند از منزل کار کنند طراحی شده‎اند. بازاریابی اینترنتی، مدیریت اینترنتی، ورود اطلاعات، ترجمه یا برخی مواردی از این دست، جز این لیست می‌باشند.
مطمئن شوید که صلاحیت کافی برای کار مورد نظر را دارید. برای انجام یک کار حرفه‌ای از منزل، باید مسئولیت پذیر، سخت‌کوش و مصمم باشید. همچین بهتر است توانایی‌های ارتباطی خوب و اعتماد به نفس بالایی داشته باشید، چر ا که لازم است با آدم‌های مختلف از جمله مشتریان روبه‌رو شوید. لازم است که مهارت‌ها و صلاحیت خود را به مدیر خود نشان دهید تا دیگر شکی درباره توانایی‌های شما نباشد.
لازم است که با تکنولوژی و ارتباطات آشنایی داشته باشید. گاهی اوقات تنها تایپ کردن سریع کافی نیست. برای مثال، نشان دادن مدرکی در زمینه کامپیوتر می‌تواند مفید باشد. اگر بتوانید مهارت‌هایی در زمینه تکنولوژی از خود نشان‌دهید عالی خواهد بود. حداقل لازم است که بدانید چگونه ویدیو کنفرانس انجام دهید و  از Word  و نرم افزارهای چت استفاده کنید.
اگر می‌خواهید کارفرمای خود را قانع کنید که از خانه کار کنید، فقط بر روی خود تمرکز نکنید. می‌توانید مزایایی که برای شرکت به وجود می‌آید را نیز ذکر کنید. از جمله این موارد می‌توان به صرفه جویی در مصرف برق اشاره کرد. همچنین از آنجا که لازم نیست شرکت میان وعده، نوشیدنی و سایر امکانات را فراهم کند، این موضوع برای آنها مقروم به صرفه خواهد بود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1