امروز : شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ - ۱۸:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عربستان اولین زن شیعه را دادگاهی کرد

بر اساس گزارشی که سه‌شنبه، ۲۲ فروردین در روزنامه عکاظ منتشر شد، این زن که هویتش فاش نشده است، به اتهام شرکت در تظاهرات منطقه قطیف محاکمه می‌شود. طبق این گزارش، این زن ۴۳ ساله در آنچه فعالیت‌های تروریستی عنوان‌ شده، مشارکت داشته است. فعالان حقوق بشر نام وی را نعیمه المطرود عنوان کرده‌اند. بر […]

بر اساس گزارشی که سه‌شنبه، ۲۲ فروردین در روزنامه عکاظ منتشر شد، این زن که هویتش فاش نشده است، به اتهام شرکت در تظاهرات منطقه قطیف محاکمه می‌شود.

طبق این گزارش، این زن ۴۳ ساله در آنچه فعالیت‌های تروریستی عنوان‌ شده، مشارکت داشته است.
فعالان حقوق بشر نام وی را نعیمه المطرود عنوان کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، او یک پرستار است.
به گزارش عکاظ، دادستانی در جلسه دادرسی روز دوشنبه در ریاض این زن را به ارتکاب جرائمی نظیر اخلال در امنیت، وارد آوردن خسارت و اشاعه فتنه قومی متهم کرد.
این گزارش می‌افزاید: این زن همچنین از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات ضد حکومتی استفاده کرده است. شمار دیگری از فعالان نیز در عربستان به خاطر فعالیت در فضای مجازی در حبس هستند که اعتراض فعالان حقوق بشر را به دنبال داشته که آزادی فوری آنان را از ریاض خواستار شده‌اند.
شیعیان عربستان عمدتاً در نواحی نفت‌خیز شرق عربستان زندگی ‌می‌کنند. از زمان آغاز اعتراضات در سال ۲۰۱۱ میلادی دست‌کم ۲۰۰ مرد به خاطر شرکت در تظاهرات محکوم‌ شده‌اند.
به گفته فعالان در اقدامات سرکوبگرانه رژیم سعودی، حدود ۳۰ تن کشته‌ شده‌اند.
برخی نیز همچون شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعی، اعدام شده‌اند.
اعدام شیخ نمر، روحانی برجسته شیعی که در ژانویه ۲۰۱۵ انجام شد، موجی از محکومیت‌های بین المللی را برانگیخت.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news