امروز : شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ - ۱۸:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عبور از چراغ قرمز چقدر جریمه دارد؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: عبور از چراغ قرمز، خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و عملی بسیار حادثه آفرین است که متخلفان ۲ میلیون ریال جریمه می شوند. سرهنگ رمضان آفریدون افزود: با این تخلف علاوه بر اعمال جریمه برای خودروهای پلاک شخصی و عمومی به ترتیب پنج […]

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: عبور از چراغ قرمز، خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و عملی بسیار حادثه آفرین است که متخلفان ۲ میلیون ریال جریمه می شوند.

سرهنگ رمضان آفریدون افزود: با این تخلف علاوه بر اعمال جریمه برای خودروهای پلاک شخصی و عمومی به ترتیب پنج و ۱۰ نمره منفی نیز برای راننده در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: تمام رانندگان باید به قوانین و مقررات رانندگی که نفع خود، سرنشینان، عموم مردم و جامعه است پایبند باشند و از تعدی به حقوق دیگران خودداری کنند.
آفریدون افزود: متاسفانه درصد پایینی از رانندگان نسبت به قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی کم توجه هستند که این تعداد نیز باید بدانند که تخلفات آنان به حتم توسط دوربین ها ثبت شده و مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.
وی تصریح کرد: اگر راننده ای از چراغ قرمز عبور کند و مورد اعمال قانون قرار گیرد برابر با مقررات و قوانین حق ندارد به ماموران معترض شده و یا تعدی کند که در این صورت جرم تلقی شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی در خصوص چراغ زرد راهنمایی و رانندگی نیز گفت: چراغ زرد نیز در حکم چراغ قرمز است و بی توجهی رانندگان به این مورد مهم قابل اغماض نیست.
آفریدون تصریح کرد: بر اساس آیین‌ نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان وسایط نقلیه اگر قبل از ورود به تقاطع با چراغ زرد مواجه شدند باید از سرعت خودرو کاسته و در پشت خط ایست، توقف کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از رانندگان به محض مشاهده چراغ زرد، پا بر روی پدال گاز می گذارند تا هرچه سریعتر و قبل از اینکه چراغ قرمز شود از تقاطع عبور کنند درحالیکه این کار، خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و مشمول جریمه خواهد بود.
آفریدون افزود: هنگامی که چراغ راهنمایی و رانندگی زرد یا قرمز است راننده نباید به تقاطع ورود پیدا کند و در واقع عبور از این چراغ ها (زرد و قرمز) ممنوع است و رانندگان باید به دقت آن را مراعات کنند تا مشمول جریمه نشوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: چراغ زرد به منزله فرصت تخلیه برای خودروهای ورود پیدا کرده به تقاطع است و رانندگان خودروهای مقابل که در پشت چراغ قرمز هستند نباید با روشن شدن چراغ زرد حرکت کنند بلکه باید منتظر مانده و پس از سبز شدن چراغ ادامه مسیر دهند.
آفریدون در خصوص گردش به راست خودروها نیز اظهار کرد: گردش به راست تنها در معابری که دارای چراغ قرمز فلش‌دار و یا تابلو گردش به راست هستند مجاز است که در غیر این صورت رانندگان خاطی اعمال قانون خواهند شد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1