امروز : یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۲۳:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چگونه مگس‌ها وحشتناک‌ترین جنایات را تشخیص می‌دهند؟

علاوه بر سرنخ‌های آشنا در پزشکی قانونی مانند اثر انگشت، مو و لکه‌های خون، بیشتر و بیشتر محققان جنایی با تکیه بر خدمات مگس تشخیص خود را انجام می‌دهند. حشره‌شناسی پزشکی قانونی اصطلاحی است فنی برای استفاده از حشرات به منظور کمک به جنایات. با توجه به مگس‌های مختلف و خوردن نقاط مختلف بدن در […]

علاوه بر سرنخ‌های آشنا در پزشکی قانونی مانند اثر انگشت، مو و لکه‌های خون، بیشتر و بیشتر محققان جنایی با تکیه بر خدمات مگس تشخیص خود را انجام می‌دهند.

حشره‌شناسی پزشکی قانونی اصطلاحی است فنی برای استفاده از حشرات به منظور کمک به جنایات. با توجه به مگس‌های مختلف و خوردن نقاط مختلف بدن در مراحل مختلف تجزیه، مسیر قابل پیش‌بینی از مگس‌هایی که بر سر جسد می‌رسند وجود دارد.

اما این علم جدید نیست و مدت زمان زیادی است که مگس‌ها به انسان و حس ضعیف ما در بو کمک می‌کنند.

در روستای کوچکی در چین یک کشاورز روستایی با داس کشته شد و پلیس به دنبال راهی برای پیدا کردن قاتل بود. او از همه کشاورزان خواست تا در یک جلسه همراه با داس خود شرکت کنند. سپس جلسه تا ظهر ادامه یافت و با گرم شدن هوا مگس‌ها ظاهر شدند و همه آنها بر سر یک داس رفتند. صاحب داس شوکه شد و اعتراف کرد. اگرچه قاتل تمام نشانه‌های قابل رویت خون را از بین برده بود اما مگس‌ها باز هم تشخیص دادند .

۸۰۰ سال بعد، این‌بار در انگلستان، مگس بار دیگر به صورت قانونی یک  قاتل را شناسایی کرد، درک ما از حشره‌شناسی پزشکی قانونی تا حد زیادی در طول ۸۰ سال گذشته افزایش یافته است.

تا زمانی که مگس‌ها قهرمانان گمنام محیط‌زیست در اطراف ما هستند، پوسیدن لاشه و کار کثیف ضروری برای حفظ یک اکوسیستم سالم را انجام می‌دهند. اکنون مگس‌ها به لطف عادات غذایی‌شان و تغذیه از لاشه‌ها، ناخواسته به تبدیل جهان به مکانی امن‌تر کمک کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news