امروز : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«تالاب انزلی» در حال تبدیل به لجن‌زار!

رامین شادی درباره وضعیت تالاب انزلی و گونه‌های مهاجم حاضر در آن اظهار کرد: مهمترین مشکل تالاب انزلی مسئله فاضلابهایی است که به آن وارد می‌شود و این دغدغه نسبت به گونه‌ها اولویت دارد. وی ادامه داد:‌ متاسفانه فاضلابهایی که به این تالاب وارد می‌شوند، تصفیه نمی‌شود و این فاضلابها تالاب زیبای انزلی را تبدیل […]

رامین شادی درباره وضعیت تالاب انزلی و گونه‌های مهاجم حاضر در آن اظهار کرد: مهمترین مشکل تالاب انزلی مسئله فاضلابهایی است که به آن وارد می‌شود و این دغدغه نسبت به گونه‌ها اولویت دارد.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه فاضلابهایی که به این تالاب وارد می‌شوند، تصفیه نمی‌شود و این فاضلابها تالاب زیبای انزلی را تبدیل به لجن و مرداب می‌کند.

مدیرکل سابق دفتر مدیریت سواحل و تالابهای ساحلی تصریح کرد: مشکل تالاب انزلی گونه‌های حاضر در آن یا گونه‌های مهاجم نیست بلکه مشکل اصلی در حال حاضر مسئله فاضلابها است.

به گفته شادی، تصفیه‌خانه‌های رشت و انزلی به این تالاب ریخته می‌شوند و این تصفیه‌خانه‌ها باید احیأ شوند.

وی ادامه داد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شهردار  و فرماندار این منطقه باید در فکر رفع مشکلات تالاب انزلی و بهبود وضعیت فاضلاب آن باشند.

مدیرکل سابق دفتر مدیریت سواحل و تالابهای ساحلی  خاطرنشان کرد: وجود صرفا یک تصفیه‌خانه برای تصفیه فاضلابهایی که به تالاب انزلی می‌ریزد، بسیار کم است و مشکلی را رفع نمی‌کند.

شادی تصریح کرد: متاسفانه تالاب انزلی عمق مناسبی ندارد و گیاهان اضافی در آن رشد کرده‌اند که باید هر چه زودتر برای آن چاره‌اندیشی صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news