امروز : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار درباره سودجویی ها به بهانه فعال سازی تلگرام صوتی

تلگرام صوتی برای کاربران ایرانی دوطرفه شد و کاربران ایرانی می توانند به آسانی با دیگر کاربران این شبکه در سراسر دنیا تماس صوتی رایگان برقرار کنند. در واقع روز جمعه کاربران ایرانی اغلب دریافت کننده تماس بودند و نمی توانستند به کاربران دیگر زنگ بزنند ولی ازروزگذشته این تماس ها دو طرفه شده است. […]

تلگرام صوتی برای کاربران ایرانی دوطرفه شد و کاربران ایرانی می توانند به آسانی با دیگر کاربران این شبکه در سراسر دنیا تماس صوتی رایگان برقرار کنند.

در واقع روز جمعه کاربران ایرانی اغلب دریافت کننده تماس بودند و نمی توانستند به کاربران دیگر زنگ بزنند ولی ازروزگذشته این تماس ها دو طرفه شده است. در این میان برخی سودجویان برای فعال‌سازی تماس صوتی تلگرام پول دریافت می‌کنند،در حالی که این امکان به فعال‌سازی نیاز ندارد.

تماس صوتی رایگان تلگرام از روز جمعه به سوژه درآمدزایی این افراد تبدیل شده است. این سودجویان از افرادناآگاه برای فعال‌سازی تماس صوتی رایگان تلگرام مبلغی دریافت می‌کنند که بر اساس شنیده‌ها از ۵ تا ۵۰۰ هزار تومان است.این در حالی است که این سرویس تلگرام به فعال‌سازی و تماس فردی نیاز ندارد و تنها لازم است اپلیکیشن تلگرام شما به‌روز باشد.

بنابراین باید یکی از نسخه‌های ۳.۱۸.۰ و ۳.۱۸.۱ را روی دستگاه خود نصب کرده باشید.برای مشاهده نسخه‌ تلگرام نصب‌شده روی موبایل یا تبلت خود، باید به گزینه‌ Setting یا تنظیمات مراجعه و با اسکرول به سمت پایین، در انتهای صفحه نسخه‌ تلگرام خود را مشاهده کنید.افرادی که از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام استفاده می‌کنند، بایددر بخش اطلاعات اپلیکیشن یا توضیحات آخرین نسخه در مارکت‌های رسمی و غیررسمی اندروید،نسخه‌ تلگرام این اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنند.به افراد گفته می‌شودبرای فعال‌سازی لازم است فردی با شما تماس بگیرد؛ در حالی که این‌طور نیست و هیچ دعوت‌نامه، تماس یا کدی برای فعال شدن این قابلیت نیاز نیست.

به‌طور کلی باید گفت این قابلیت هم‌اکنون برای همه‌ کاربران ایرانی که با شماره‌های داخل کشور در تلگرام ثبت‌نام کرده‌اند، فعال است و تنها باید نسخه‌ تلگرام این کاربران به یکی از ۲ نسخه‌ ۳.۱۸.۰ یا ۳.۱۸.۱ ارتقا یافته باشد.شامگاه پنجشنبه ۲۴ فروردین ۹۶ تماس رایگان صوتی تلگرام برای کاربران ایرانی فعال شد.

این قابلیت تا ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۵ فروردین ۹۶ برای کاربران اینترنت همراه۳ اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل مسدود بود که همزمان با تکذیب دخالت همراه اول و ایرانسل، این مشکل برطرف شد.در هر صورت باید دیدبا افزایش استفاده از قابلیت صوتی تلگرام، واکنش اپراتورهای مخابراتی در قبال این سرویس چه خواهد بود؟ با توجه به تعداد بالای کاربران تلگرام در ایران،به طور حتم این ویژگی تاثیر زیادی روی مکالمات صوتی خواهد داشت و می‌تواند اپراتورهای مخابراتی را به واکنش وادار کند.

در این رابطه رایتل اعلام کرد از برقراری تماس صوتی اپلیکیشن های پیام رسان در شبکه خود در جهت رفاه حال مشترکان استقبال می کندو هرگز در صدد اعمال فیلترینگ در راستای منافع خود نخواهد بود. در این باره وزیر ارتباطات نیز گفت: راه‌اندازی تلگرام صوتی با مجوز وزارت ارتباطات است و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت، تلگرام صوتی راه‌اندازی نمی‌شد.وی تصریح کرد:استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی نسبت به شبکه‌های اجتماعی داخلی ۲ برابر مصرف اینترنت دارد.

در هر حال از بعد فنی،بعد از به روز کردن تلگرام خود به آخرین نسخه، کافی است با مراجعه به صفحه‌ پروفایل کاربر مورد نظر به گزینه‌ Call دسترسی داشته باشید. با لمس این گزینه، اگر شخص مقابل تلگرام خود را به روز کرده باشد و همچنین اگر امکان دریافت تماس صوتی را برای اکانت خود خاموش نکرده باشد تماس شما با وی برقرار خواهد شد و می‌توانید با او به گفت وگو بپردازید.

کیفیت صدا و تماس:کیفیت صدا در تماس‌های صوتی به‌صورت هوشمند و بر اساس “سرعت اینترنت شما” تعیین خواهد شد تا با عملکردی مانند سایت‌های پخش ویدئوی آنلاین، امکان تداوم تماس بدون وقفه و تأخیر میسر شود.به گزارش zoomit ،به این معنا که هرچه سرعت محدود و پایین‌تری داشته باشید،کیفیت صدای شما بیشتر کاهش داده خواهد شد تا با کم شدن حجم صدا، رد و بدل کردن آن سریع‌تر شود. نکته‌ جالب نیز نظرسنجی تلگرام در رابطه با کیفیت تماس شما در پایان هر مکالمه است.

بعد از قطع گفت وگوی آنلاین، پنجره‌ای نمایش داده خواهد شد که می‌توانید بنا به رضایت یا عدم رضایت خود از کیفیت یا سرعت رد و بدل شدن صدا، از یک تا ۵ ستاره به مکالمه‌ خود امتیاز دهید.

تماس صوتی تلگرام چقدر اینترنت مصرف می‌کند: همانطور که گفته شد کیفیت تماس صوتی و در نتیجه حجم مصرفی در هر دقیقه به کانکشن اینترنت شما بستگی خواهد داشت.در تستی که با اینترنت ۲ مگابیت انجام شد ،یک دقیقه تماس صوتی، حدود ۳۶۰ کیلوبایت حجم مصرف کرد (۲۰۰ کیلوبایت صدای ارسالی و ۱۶۰ کیلوبایت صدای دریافتی) که مقدار اندک و به صرفه‌ای به حساب می‌آید.

اگر احساس می‌کنید مصرف دیتای تماس‌ها زیاد است،می‌توانید با مراجعه به تنظیمات تلگرام و بخش Data and Storage Settings، گزینه‌ Use Less Data را فعال کنید تا با کاهش نامحسوس کیفیت “صدای شما” در تماس، حجم مصرفی نیز کاهش یابد. با روشن کردن این ویژگی، بخش دیتای ارسالی، یعنی صدای ما، از ۲۰۰ کیلوبایت به ۱۶۰ کیلوبایت کاهش یافت.

امنیت تماس:رمزنگاری محبوب و ایمن End-to-End که پیش از این، در سیکرت چت‌های تلگرام به کار رفته بود، در مکالمات صوتی این اپلیکیشن نیز حضور خواهد داشت و باعث ایمن‌سازی مکالمات صوتی شما می‌شود؛ به‌طوری که حتی سازندگان برنامه نیز قادر به شنود صحبت‌های شما نخواهند بود.

تلگرام برای آن که شما را از برقرار بودن امنیت مطمئن کند، شیوه‌ جالبی در پیش گرفته است. این اپلیکیشن کدهای پیچیده و رمزنگاری‌شده را در قالب ۴ اموجی به کاربر نشان می‌دهد تا درک و بررسی آن برای کاربران ساده و سریع باشد. در صورتی که این ۴ اموجی در گوشی مبدأ و مقصد یکسان باشند، امنیت مکالمه برقرار است و می‌توانید با خیالی آسوده مکالمه‌ خود را انجام دهید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news