امروز : چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۹:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازتاب رژه ارتش در رسانه های عراق

رژه یگان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران به مناسبت سالروز ارتش، روز سه شنبه در رسانه های عراقی بازتاب های گسترده ای داشته است. با توجه به تحولات اخیر و افزایش دخالت های بیگانگان در منطقه و تلاش آنها برای اختلاف افکنی بین دولت و ملت ها و طرح های مشکوک خارجی […]

رژه یگان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران به مناسبت سالروز ارتش، روز سه شنبه در رسانه های عراقی بازتاب های گسترده ای داشته است.

با توجه به تحولات اخیر و افزایش دخالت های بیگانگان در منطقه و تلاش آنها برای اختلاف افکنی بین دولت و ملت ها و طرح های مشکوک خارجی برای ایجاد ناامنی و تجزیه در کشورهای خاورمیانه باعث شده است که رژه نظامی نیروهای ارتش ایران بیش از هر زمانی مورد توجه رسانه های عراق قرار گیرد.

کمک های جمهوری اسلامی ایران در طول سنوات گذشته به عراق از حیث تسلیحات و مشاوران نظامی برای مبارزه با تروریست ها، باعث شده است که رسانه های عراق به دستاوردهای جدید نظامی ایران در روز ارتش اهتمام بدهند.

سخنان رییس جمهور ایران در این روز و تاکید ایشان مبنی بر آمادگی نیروهای مسلح ایران برای مشارکت در برقراری ثبات و صلح در منطقه و هشدار به قدرت های خارجی از هرگونه ماجراجویی در منطقه همه این مسائل باعث شده است که روز ارتش ایران مورد توجه رسانه های عراق قرار گیرد.

برخی رسانه های عراقی به بازتاب برگزاری رژه بزرگ نیروهای نمونه ارتش ایران اهتمام داده و از آن به عنوان قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران یاد کرده اند در حالی که برخی رسانه ها به سخنان رییس جمهوری توجه ویژه نشان داده اند.

براساس این گزارش، حضور فرماندهان ارشد نظامی در این مراسم و رژه منظم و عرضه تسلیحات نظامی ساخت داخل در این مراسم مورد توجه ویژه خبری در عراق قرار گرفته است.

سایت خبری ‘السومریه نیوز’ از رسانه های معتبر این کشور با ارائه گزارشی از مراسم روز ارتش در ایران نوشته است که یگان های سه گانه ارتش ایران در حضور رییس جمهور و فرماندهان ارشد نظامی ایران، رژه نظامی رفتند.

این سایت خبری اضافه کرده است که رژه امسال در جوار مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد و نیروهای ارتش آخرین دستاوردهای نظامی خود را در این مراسم به نمایش گذاشتند.

اما خبرگزاری ‘المعلومه’ عراق به سخنان حسن روحانی رییس جمهور ایران در مراسم امروز اهتمام داده است.

این خبرگزاری افزوده است که رییس جمهور ایران در مراسم رژه نظامی نیروهای نمونه ارتش تاکید کرد که نیروهای مسلح ایران بیش از هر زمان دیگری، آماده هستند.

المعلومه همچنین به نقل از روحانی آورده است که نیروهای مسلح ایران آمادگی لازم را برای حفظ و ثبات در منطقه حساس و مهم خاورمیانه دارند.

خبرگزاری ‘نینا’ دیگر خبرگزاری معتبر عراقی نیز نوشته است که حسن روحانی رییس جمهور ایران در مراسم رژه نیروهای ارتش هشدار داد که جمهوری اسلامی ایران با هرگونه تعرض خارجی، با قدرت پاسخ می دهد و زمین را زیر پای آنها به لرزه در می آورد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news