امروز : شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۱۳:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اظهارنظر عجیب پیشکسوت پرسپولیس

مرتضی فنونی زاده در گفتگویی به ارزیابی اش از لیگ برتر فوتبال پرداخت و در بخشی از صحبتهایش، جملات عجیبی را هم درباره پرسپولیس و هم درباره استقلال بر زبان آورد. وی در خصوص مشکل پرسپولیس در پست دفاع وسط برای بازی با الهلال عربستان گفت: مهمترین فاکتور پرسپولیس در گذشته و حال هجومی بازی […]

مرتضی فنونی زاده در گفتگویی به ارزیابی اش از لیگ برتر فوتبال پرداخت و در بخشی از صحبتهایش، جملات عجیبی را هم درباره پرسپولیس و هم درباره استقلال بر زبان آورد.

وی در خصوص مشکل پرسپولیس در پست دفاع وسط برای بازی با الهلال عربستان گفت: مهمترین فاکتور پرسپولیس در گذشته و حال هجومی بازی کردن بوده و هست. ولی در دفاع وسط کسانی را طی ۳۰ سال گذشته داشتیم که به جز خود من بهترین بازیکنان ایران بوده اند. جذب بازیکن به سیاست باشگاه بر می گردد. شانس آوردیم باشگاه سیدجلال را به افکار برانکو تحمیل کرد وگرنه برانکو این را هم مثل پارسال قبول نمی کرد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: رفتند یک مدافع اوکراینی را پسندیدند و گرفتند. اینکه چه کسی مقصر بوده است را خدا می داند. خود هواداران هم می دانند. اگر امتیازی هم کسر شود ۴۰ درصد آن به بازیکنان بی کیفیت اوکراینی بر می گردد که به باشگاه تحمیل شدند!

فنونی زاده درباره راهکار برانکو برای بازی با الهلال در غیاب محمد انصاری و سیدجلال حسینی تاکید کرد: برانکو برای دفاع وسط ربیع خواه و حسین ماهینی را می گذارد.  به نظرم حسین ماهینی در پرسپولیس فقط دروازه بان نبوده است.

وی با اشاره به سختی کار پرسپولیس در عمان مقابل الهلال تصریح کرد: اگر با تیم های درجه دو و سه آسیا بازی می کردیم، پرسپولیس می توانست با سه دفاع هم بازی کند ولی الهلال تیم خوبی است و دیدار در خارج از خانه هم بسیار سخت است.

پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از کسانی که می گویند پرسپولیس جوانگرایی کرده است، گفت: می گویند برانکو جوانگرایی کرده است. وقتی تیم در یک مسابقه جلو می افتد، اگر من هم باشم سه بازیکن ذخیره و جوان را داخل می گذارم. بازی دادن به یک بازیکن در دو، سه دقیقه که جوانگرایی نیست!

فنونی زاده همچنین با اشاره به حضور حمیدرضا طاهرخانی در تیم بزرگسالان پرسپولیس که از امیدها به این تیم اضافه شد، یادآور شد: اگر برانکو نبود هیچکس طاهرخانی را بر نمی داشت در حالی که آقای گل امیدها بود. وقتی طاهرخانی ۱۵ سالش بود به دوستان و همکارانم در تیم های دیگر گفتم او را بردارید ولی هیچکس او را به جز برانکو برنداشت. الان دو سه مدافع وسط در تیم های پایه داریم که می توانند در تیم بزرگسالان بازی کنند.

پیشکسوت پرسپولیس درباره جوانگرایی تیم استقلال با علیرضا منصوریان و موفقیت این مربی هم گفت: بذر این جوانگرایی را پرویز مظلومی کاشت و منصوریان هم استفاده می کرد. به نظرم اگر همین تیم منصوریان با همین بضاعت بماند و بازیکنانش از نظر روحی حفظ شوند؛  به قول معروف اگر این بازیکنان «پررو بازی» را کنار بگذارند، راحت می توانند سه، چهار سال به عنوان اول یا دوم برسند!

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news