امروز : یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۲۲:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵ نکته کلیدی درباره شستشوی لباس با ماشین لباسشویی

در نگاه اول شستن لباس با ماشین لباسشویی کاری بسیار آسان است، ابتدا رخت چرک‌ها را جمع کرده و می‌ریزیم درون ماشین سپس کمی پودر شستشو به‌همراه مایع نرم کنند به آن اضافه کرده و منتظر می‌مانیم تا زنگ اخطار اتمام کار ماشین به صدا در آید، اما لازم است قبل و بعد از شستن […]

در نگاه اول شستن لباس با ماشین لباسشویی کاری بسیار آسان است، ابتدا رخت چرک‌ها را جمع کرده و می‌ریزیم درون ماشین سپس کمی پودر شستشو به‌همراه مایع نرم کنند به آن اضافه کرده و منتظر می‌مانیم تا زنگ اخطار اتمام کار ماشین به صدا در آید، اما لازم است قبل و بعد از شستن لباس‌ها توسط ماشین، به نکاتی کلیدی توجه کنیم تا ماشین و لباسمان دچار مشکل و آسیب دیدگی نشوند. در ادامه‌‌ٔ این مطلب  به این نکات کلیدی اشاره می‌کنیم.

مرتب کردن لباس‌ها قبل از شستشو
مرتب سازی مناسب لباس‌ها قبل از شستشو
ابتدا باید لباس‌هایی که رنگ تیره دارند و احتمال پس دادن رنگ هنگام شستشو در آن‌ها وجود دارد را، جدا کرد سپس بسته به نوع جنس لباس، اگر لباس پشمی ریش ریش شده داریم آنها را نیز باید جدا کنید. در ادامه کار حتما درون جیب لباس‌هایتان را خوب جستجو کرده تا کاغذ و یا هر چیز دیگری درون آن نباشد. وجود دستمال کاغذی درون جیب لباس‌تان می‌تواند موقع شستشو به تکه‌های ریز تبدیل شده و به تمام لباس‌های دیگر بچسبد و شما بعد از شستشو برای جداسازی تکه‌های دستمال کاغذی به مشکل برخواهید خورد. احیانا اگر لباستان دارای گیره یا وصله‌های فلزی قابل جداسازی است آن‌ها را جدا کنید، تا هنگام چرخش لباس درون ماشین لباسشویی به جداره ماشین آسیبی وارد نکند.
لکه روی لباس‌ها را چگونه از بین ببریم
با لک‌های روی لباس چه کنیم
در پاره‌ای از مواقع با لباس‌هایی برخورد می‌کنیم که دارای لکه‌های درشتی هستند. قبل از شستشو اینگونه لباس‌ها باید لکه‌ها را از آن جدا کرد تا کل محیط داخلی ماشین لباسشویی را آلوده نکند. توجه داشته باشید که از بین بردن لکه‌های تازه خیلی آسانتر از لکه‌های کهنه است. پس در مواقعی که با لکه‌های روی لباس برخورد کردید، همان لحظه آن را تمیز کنید. نگذارید که لکه‌ها روی لباس خشک شوند. بهترین راه برای جداسازی لکه این است که مقداری شوینده روی آن بمالید و با اسپری آب آن را مرطوب کرده و به صورت دستشور از روی لباس پاک کنید.
ظرفیت ماشین لباسشویی
ظرفیت ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید
به طور معمول ظرفیت هر ماشین لباسشویی روی آن نوشته شده است و آن عدد، میزان توان ماشین برای شستن لباس‌ها است. به هیچ عنوان سعی نکنید بیش از توان ماشین از آن کار بکشید. این‌ کار نه تنها عمر ماشین‌تان را کم می‌کند، بلکه شستن و رطوبت‌گیری لباس‌ها هم به خوبی انجام نمی‌شود. میزان پودر و یا مایع شستشو بسته به نیاز لباس انتخاب شود، توجه داشته باشید در زمان شستن لباس از آب ولرم استفاده کنید. استفاده از آب داغ علاوه بر بالا بردن هزینه، به لباس‌هایتان نیز آسیب می‌زند. در مواقعی که لباس‌هایتان به یک شستشوی معمولی نیاز دارد، آب سرد به همراه پودر شوینده نیز کارایی کافی را دارد. برای خشک کردن لباس وقتی رطوبت آن توسط ماشین گرفته شد ابتدا لباس‌ها را روی چوب لباسی پهن کنید، دقت کنید آن‌ها را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اکثر بافت‌هایی که می‌پوشیم اگر به مدت طولانی زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرند، آسیب دیده و رنگ و تازگی خود را ازدست می‌دهند.
دمای مناسب آب برای شستن لباس‌ها چه قدر است؟
سعی کنید درجه حرارت آب درون ماشین لباسشویی را بسته به نوع لباسی که می‌شویید تغییر دهید. معمولا برای لباس‌های روشن برای اینکه خوب شسته شوند و لکی رویشان باقی نماند از آب تقریبا گرم استفاده می‌کنند و برای لباس‌های نسبتا خاکی رنگ و کدر از آب نیمه گرم و برای شستن انواع لباس‌های جین، ژاکت و لباس‌های حساس از آب سرد استفاده کنید.
نگهداری از ماشین لباسشویی
نگهداری و پاک کردن ماشین لباسشویی
دقت داشته باشید موقع بستن درب ماشین لباسشویی، لباسی بین درب آن و بدنه ماشین گیر نکرده باشد. در ضمن وقتی که می‌خواهید لباس‌ها را بیرون بیاورید، این کار را به آرامی انجام دهید. امکان آن وجود دارد که قسمتی از لباس (دکمه، وصله، زیپ) آن به رزین آبندی دور درب ماشین گیر کرده و باعث پارگی‌اش شود، بعد از هر بار استفاده از ماشین درون زه آن را به خوبی پاک کنید و محل تخلیه آب اضافی را نیز خالی کنید تا آب مانده در آن بوی لجن نگیرد و درب ماشین را چند ساعتی باز نگه دارید تا رطوبت درونش بخار شود.
منبع:

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news