امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۶:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نارضاتی از دولت فعلی به ۴۰ درصد رسیده است

صبح امروز (چهارشنبه، ۶ اردیبهشت) سیدمحمدحسین حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر ارشاد دولت دهم در همایش سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان طی سخنانی درباره انتخابات ومسائل مختلف کشور سخنرانی کرد و به سوالات دانشجویان پاسخ داد. حسینی در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: اگرچه در زمان جنگ، رزمندگان ایستادند و نگذاشتند […]

صبح امروز (چهارشنبه، ۶ اردیبهشت) سیدمحمدحسین حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر ارشاد دولت دهم در همایش سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان طی سخنانی درباره انتخابات ومسائل مختلف کشور سخنرانی کرد و به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

حسینی در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: اگرچه در زمان جنگ، رزمندگان ایستادند و نگذاشتند صدام آب و برق مردم خوزستان را قطع کند، ولی متأسفانه این ناکارآمدی و رها کردن امور که از طرف دولت فعلی وجود داشت، باعث شد آب و برق مردم خوزستان مدت‌ها قطع شود و این موجب نارضایتی مردم شد. حال با این شرایط عده‌ای از مردم ممکن است بگویند ما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم ولی به آنها باید بگوئیم  اگر دولت کارآمد باشد، قطعاً مشکلات کمتر خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر مسئولان در بین مردم باشند و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنند، قطعاً بیشتر کار خواهند کرد تا اینکه شما یک کابینه‌ای داشته باشید که اعضای آن از افراد خسته و در آستانه کهنسالی هستند و یا افرادی هستند که به دنبال مسائل اقتصادی و زندگی خودشان هستند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تصریح کرد: گاهی دیده می‌شود برخی از مسئولان آنقدر ثروت دارند که نمی‌توانند آمار ثروت خود را به قوه قضائیه ارائه دهند، این افراد کمتر می‌توانند مشکلات مردم را درک کنند و با روحیه انقلابی به فکر افراد محروم و متوسط جامعه باشند.

حسینی در ادامه سخنان خود یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هر جا ما ضعفی داریم، به خاطر ضعف مدیریت‌ها بوده است، حال تردید نکنید که هر جا مسئولیت دست افراد باانگیزه، انقلابی، فعال، کوشا و ساده‌زیست نبوده، ما ضربه خورده‌ایم.

وی عنوان کرد: شما در گذشته دیدید که چقدر کار در کشور انجام شد، این مسئله به این دلیل بود که مجموعه‌ای از نیروهای متدین، جهادی، حزب‌اللهی و انقلابی آستین همت را بالا زدند و کار کردند.

وزیر ارشاد دولت دهم همچنین گفت: کشور ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و خیلی کار می‌شود انجام داد، امروز کسانی که از وضع موجود ناراضی هستند باید با حضور در انتخابات تلاش کنند تا مشکلات برطرف شود.

حسینی تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه شفابخش آماده شده است و اگر درست اجرا شود خیلی از مشکلات حل می‌شود، ولی متأسفانه به آن بی‌توجهی شده است و مسلماً خود به خود کاری صورت نمی‌گیرد.  امروز می‌بینیم که بسیاری از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی متوقف مانده است، البته چون نزدیک انتخابات است، برخی طرح‌ها مجدداً افتتاح می‌ شود و هر چقدر می‌گوییم فلان پروژه که شما می‌خواهید افتتاح کنید در دولت‌ گذشته یکبار افتتاح شده است،  بی‌توجهی می‌شود.

وی ادامه داد: اگر ضعف مدیران وجود دارد بخش عمده‌ای به خود مردم بازمی‌گردد چون مردم هستند که رئیس‌جمهوری انتخاب می‌کنند مردم هستند که نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند و مردم هستند که مدیریت کشور را با واسطه‌ یا بی‌واسطه انتخاب می‌کنند، پس مردم باید به انتخاب خود توجه کنند.

این استاد دانشگاه افزود: متأسفانه در ۴ سال اخیر مشکلات زیادی برای کشور ایجاد شد و اگر چه وعده‌های زیادی داده شد، ولی هیچ‌کدام محقق نشد و ما بیشتر شاهد حرف و شعار بودیم. شاید یکی از دلایلی که امروز روحانی به تنهایی وارد عرصه انتخابات نشده است به این دلیل است که نمی‌تواند از عملکردش دفاع کند.

حسینی تصریح کرد: وعده‌ها و شعارهای بسیاری به مردم داده شد، ولی امروز که وقت ارائه عملکرد رسیده است، خود انکار می‌کنند، مگر اینها نبودند که می‌گفتند با برجام همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و همه مشکلات هم حل خواهد شد، ولی هیچ اتفاقی رخ نداد.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در رابطه با تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان در انتخابات، گفت: بهتر است قوانین طوری طراحی شود تا کسانی که شرایط دارند برای انتخابات ثبت‌نام کنند، اینطور نباشد که یک عده که شرایط ندارند ثبت‌نام کنند بعد شورای نگهبان مجبور شود آنها را تأیید نکند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در پاسخ به سؤال دیگری در رابطه با ورود برخی افراد کاندیدای پوششی به عرصه انتخابات، افزود: بعد از انقلاب سابقه نداشته است یک دولت مستقر برای دور بعدی بگوید چند نفر با عنوان کاندیدای حمایتی کمک من کنند، تاکنون اینگونه بوده که خود فرد یک کارنامه ۴ ساله دارد و با افتخار از آن دفاع می‌کند و برایش فرقی نمی‌کند طرف مقابل چند نفر باشند، حتی در دوره اصلاحات رئیس‌جمهور وقت هم چنین کاری انجام نداد.

حسینی اضافه کرد: گذاشتن کاندیدای پوششی در کنار رئیس‌جمهور خودش نوعی اعتراف به ناتوانی و نداشتن عملکرد است.

وی ادامه داد: در اینکه می‌شود وضع کشور را بهتر کرد، هیچ تردیدی وجود ندارد و می‌شود کارهای خوبی را شروع کرد، همین که افراد پرتوان و پرتلاشی را سر کار بگذارید و جلوی مفاسد را بگیرید خودش خیلی مسائل را حل خواهد کرد.

وزیر ارشاد دولت دهم عنوان کرد: دولت در رابطه با مسکن اجتماعی که وعده داده بود هیچ اقدامی نکرد، وقتی بخش مسکن با مشکل روبه‌رو شود همه بخش‌ها هم با رکود مواجه خواهند شد و متأسفانه شاهدیم رکود بازار مسکن را فراگرفته است.

حسینی درخصوص ثبت‌نام احمدی‌نژاد نیز اظهار داشت:‌ احمدی‌نژاد خدمات بسیار زیادی انجام داد و در دوره‌های مختلف کارهای خوبی کرده است، ولی اینجا اشتباه کرد، همین که وی توصیه مقام معظم رهبری بی‌توجهی کرده است، درست نبود و نباید چنین کاری انجام می‌داد.

وی افزود: آقای احمدی‌نژاد خودش اعلام کرد شرکت نمی‌کنم از هیچ کس هم حمایت نخواهم کرد، ولی یک دفعه دیدیم از بقائی حمایت کرد، این چه توجیهی دارد؟ مگر چقدر بقایی مدیریت کارآمدی داشته که از وی به عنوان کاندیدا حمایت کرد؟ از طرفی برای حمایت از بقائی به وزارت کشور می‌رود و خودش هم ثبت‌نام می‌کند، بنابراین این تناقض‌ها درست نیست.

این استاد دانشگاه با تأکید بر حمایت از نیروهای انقلابی در ریاست‌جمهوری و شورای شهر، تصریح کرد: آنطور که در نظرسنجی‌ها آمده، بالای ۴۰ درصد نارضایتی از دولت وجود دارد، یعنی افرادی که اعلام نارضایتی کردند و گفته‌اند رأی نمی‌دهیم. از طرفی رأی آقای روحانی از ابتدا یک رأی شکننده بوده است و امروز شرایط طوری است که اگر بتوانیم توانمندی‌های یکی از کاندیداهای انقلابی را در جامعه خوب معرفی کنیم، نتایج انتخابات تغییر خواهد کرد.

حسینی بیان کرد: دولت آمریکا الان تهدیدهای خود را دارد، برخی‌ها می‌گویند باید دولتی روی کار بیاید که در مقابل آمریکا کوتاه بیاید، درصورتی که هرگاه ما از موضع ضعف وارد شویم، دچار مشکل خواهیم شد و آنها گستاخ‌تر خواهند شد. تجربه نشان داده در زمانی که به آمریکا چراغ سبز نشان داده‌ایم طرف مقابل گستاخ‌تر شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است رقابت اصلی بین یکی از کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلابی و آقای روحانی است و احتمال دارد اصلاح‌طلبان وقتی ببینند که موقعیت روحانی مناسب نیست، از او بخواهند کنار برود و از وی عبور کنند و از راه دیگری وارد شوند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news