امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۰:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بزهایی که از ترس غش می‌کنند! +عکس

برخلاف انسان ها، حیوانات به ندرت از تعجب، حملات پانیک یا هر استرس عاطفی دیگری غش می کنند. اما یک نژاد بز وجود دارد که با سایر حیوانات متفاوت است. بزهای غشی با پاهایی که به طرز خنده داری رو به آسمان بالا می روند، غش می کنند. بعد از اینکه چند ثانیه بی حرکت […]

برخلاف انسان ها، حیوانات به ندرت از تعجب، حملات پانیک یا هر استرس عاطفی دیگری غش می کنند. اما یک نژاد بز وجود دارد که با سایر حیوانات متفاوت است. بزهای غشی با پاهایی که به طرز خنده داری رو به آسمان بالا می روند، غش می کنند. بعد از اینکه چند ثانیه بی حرکت روی زمین افتادند، بهبود می یابند و به همان سرعتی که افتاده بودند روی پای خود می ایستند. این واکنش عجیب به وحشت بزهای غشی را سوژه مناسبی برای تصاویر و ویدئوهای اغلب طنزآمیزی کرده که در رسانه ها منتشر می شود.

بزهای غشی واقعا هوشیاری خود را از دست نمی دهند، آن ها تنها از ترس خشک می شوند، یک بیماری ژنتیکی موجب می شود ماهیچه های آن ها لحظاتی سفت شوند. این بزها را بیشتر با نام بزهای میوتونیک می شناسند. میوتونی یک بیماری عضلانی است و هیچ ربطی به عملکرد سیستم اعصاب مرکزی ندارد. بنابراین به آن ها آسیب نمی رساند و بدون درد است. بزهای میوتونیک اولین بار در ایالت تنسی در سال ۱۸۸۰ دیده شدند اما هیچکس مطمئن نیست منشا اصلی این بزها از کجاست.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news