امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۴:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هنگام وقوع سرقت چه باید کرد؟

سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در مورد اقداماتی که باید بعد از وقوع سرقت- به خصوص در حوزه منازل و اماکن- انجام داد، اظهار داشت: در گام اول شهروندان باید وقوع سرقت را به پلیس اطلاع‌رسانی کنند. رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: بعد از اطلاع‌رسانی به پلیس، شهروندان باید از ورود به […]

سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در مورد اقداماتی که باید بعد از وقوع سرقت- به خصوص در حوزه منازل و اماکن- انجام داد، اظهار داشت: در گام اول شهروندان باید وقوع سرقت را به پلیس اطلاع‌رسانی کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: بعد از اطلاع‌رسانی به پلیس، شهروندان باید از ورود به صحنه جرم پرهیز کنند چرا که آثار،‌ علائم و مدارک جرم در صحنه وجود دارد و پلیس می‌تواند آنها را تشخیص داده و برای دستگیری مجرم از آن استفاده کند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی به وجود دوربین در برخی اماکن اشاره و بیان داشت: حافظه دوربین موجود در محل سرقت یا اطراف آن بنا به دستور مقام قضایی در اختیار ضابطین قرار می‌گیرد؛‌ پلیس حافظه را کنترل کرده و بعد از شناسایی، مجرمی را که اقدام به این کار کرده، دستگیر خواهد کرد.

سردار شریفی با بیان این مطلب که قبل از مردم، پلیس حواسش جمع بوده و در هر جایی که جرمی به وقوع بپیوندد دنبال کشف جرم است،‌ خاطرنشان کرد: پلیس وظیفه دارد برای کشف جرم هر آنچه را که می‌تواند به وی کمک کند جمع آوری کرده و بعد از کسب تکلیف از مقام قضایی، برابر دستور اقدام کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news