امروز : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک سوم مازندران بسیجی هستند/بسیج به دنبال محرومیت زدایی است

بصیر،  سردار محمدحسین بابایی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات غدیر اظهار داشت: اگر امام(ره) بسیج مستضعفین را تشکیل نمی داد، توسعه حرکت اسلامی در چارچوب مرزهای ایران می ماند. وی با بیان اینکه هر جا جنگی از سوی دشمنان اعلام شود، بسیج آماده دفاع است، افزود: دشمن سه سال […]

بصیر،  سردار محمدحسین بابایی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات غدیر اظهار داشت: اگر امام(ره) بسیج مستضعفین را تشکیل نمی داد، توسعه حرکت اسلامی در چارچوب مرزهای ایران می ماند.


وی با بیان اینکه هر جا جنگی از سوی دشمنان اعلام شود، بسیج آماده دفاع است، افزود: دشمن سه سال قبل جنگ اقتصادی را اعلان کرد، بسیج در قالب تبلیغی، آموزشی و فرهنگی در اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کرد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: ۱۸ همایش توانمندسازی و آموزش دوره های کارآفرینی و توجیه اقتصاد مقاومتی در بسیج برگزار شد.

بابایی با بیان اینکه آموزش دادن، همگانی کردن اقتصاد مقاومتی گسترش کار و فرهنگ تولید هدف بسیج است، گفت: ۷۲ میلیارد تومان وام خوداشتغالی در راستای اقتصاد مقاوتی به ۸هزار بسیجی مازندرانی داده شد.

وی با عنوان اینکه بسیج در فضای مجازی در قالب وبلاگ، سایت، شبکه های اجتماعی ورود پیدا کرده است، بیان داشت: اینترنت یکی از ابزارهای قوی و پیشرفته است که اگر درست استفاده شود، مصونیت ایجاد می کند و اگر از آن غفلت شود، موجب صدمه شدید می شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران ابراز داشت: بسیج یک کار زیربنایی را از دو سال پیش شروع کرده و شبکه اطلاع رسانی بسیج را با نام شباب افتتاح کرد.

بابایی با بیان اینکه شباب شبکه اینترنتی داخلی است و اینترنتی پاک محسوب می شود، ابراز داشت: شباب تمامی کارکردهای اینترنت و حتی قابلیت های بیشتری نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه شباب یک کار خوب و منحصر بفرد است و نمونه دومی هم در کشور ندارد، گفت: سایت های بیرون، تجاری هستند اما بسیج در طبق اخلاص همه چیز را در اختیار مردم قرار می دهد، کسانی که به فضای شباب ورود پیدا می کنند، از تمامی امکانات یک اینترنت برخوردار می شوند.

این مسئول اذعان داشت: در استان مازندران در بیش از هزار نقطه در در پایگاه ها و حوزه ها جاهایی که بسیجیان فعالیت بیشتری دارند، شباب راه اندازی شده است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران، با بیان اینکه اردوهای جهادی با هدف کمک به محرومان و کمک به پرورش روح جوانان ایجاد شده است، تصریح کرد: ۱۴۰ گروه دانشجویی در قالب ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در روستاهای محروم و ۱۲۵ گروه ۲ هزار ۲۲۱ نفره در محلات و اردوهای یک روزه برای کمک به محرومان در قالب گروه های ۱۷ نفره که ۱۳۳۲ نفر به اردوی یک روزه اعزام شدند.

بابایی خاطرنشان کرد: اردوهای دانش آموزی که در گروه های بهسازی مدارس به روستاها اعزام شدند، ۲۱۲ مدرسه را بهسازی کردند.

وی با بیان اینکه در کشور ۲ هزار سالن ورزشی ساخته شده است، افزود: در استان مارندران از اواخر سال ۹۱ تاکنون با توجه به محدودیت خرید زمین، ۱۱۰ سالن ورزشی ساخته شد که از این تعداد ۳۰ سالن ورزشی در هفته بسیج افتتاح می شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: ۲۰۰ سالن ورزشی رزمی با زیربنای ۴۲۰ متر و سالن هایی با زیربنای هزار و ۲۰۰ متری در استان احداث می شود و مدیریت سالن های ساخته شده بر عهده مردم است.

این مسئول راهیان نور را یکی از برنامه های تربیتی و ترویج ارزش های دفاع مقدس عنوان کرد و بیان داشت: از سال ۸۵ تا کنون ۴۵۰ هزار نفر بسیجی در قالب دانشجویی، دانش آموزی و محلات به راهیان نور اعزام شدند.

بابایی اذعان داشت: سپاه در حادثه برف و سیل غرب استان در سال گذشته و در سیل شرق استان ورود پیدا کرد و کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشت.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه تعداد ۱۶ نقطه را در سراسر استان در ساحل با دستگاه های متولی طرح ساحل پاک اجرا شد، خاطرنشان کرد: پارک پاک در شهرهایی که ساحل نداشتند، ایجاد و برنامه های هنری در آن اجرا شد.

وی برنامه های هفته بسیج را بیش از ۲ هزار برنامه در استان برشمرد و گفت: برنامه ها از پنجشنبه شروع می شود.

بابایی رزمایش رزمی و فرهنگی، کوهپیمایی بسیجیان در سراسر استان، دعای ندبه دانش آموزی در مرز شلمچه، ملاقات مردمی فرماندهان و اعضای شورای نواحی در نماز جمعه با مردم، افتتاح نمایشگاه و فروشگاه اقتصاد مقاومتی، اجتماع بزرگ بسیجیان، دیدار پیشکسوتان آسایشگاه جانبازان ساری، عطرافشانی گلزار شهدا و کلنگ زنی درمانگاه ۱ هزار و ۲۰۰ متری بسیجیان در آمل و نمایشگاه کتاب را از جمله برنامه های هفته بسیج عنوان کرد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه از ۱۲ هزار یادواره در سطح کشور ۱۲۰۰ یادواره در مازندران برگزار می شود، افزود: ۱۰ درصد یادواره شهدای کشور مختص مازندران است.

این مسئول افزود: پروژه محرومیت زدایی با اعتبار ۵.۵ میلیارد تومان به مدت سه سال در مازندران شروع شده است.

وی ادعان داشت: بیش از یک سوم جمعیت استان بسیجی هستند، که این امر نسبت به استان های دیگر بی سابقه است.

 

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news