امروز : پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ - ۱۲:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پخش دزدی رقابت‌های لالیگا ممنوع!

بصیر، رئال مادرید و بارسلونا از جمله پر درآمدترین باشگاه‌های فوتبال اروپا محسوب می شوند و در این بین از قبال حق پخش بازی‌ها مبلغ قابل توجه‌ای عاید این دو تیم می شود اما در برهه کنونی پخش دزدی دیدار‌های این دو تیم از طریق اینترنت مشکلی است که سران لالیگا را به چالش کشیده است. […]

بصیر، رئال مادرید و بارسلونا از جمله پر درآمدترین باشگاه‌های فوتبال اروپا محسوب می شوند و در این بین از قبال حق پخش بازی‌ها مبلغ قابل توجه‌ای عاید این دو تیم می شود اما در برهه کنونی پخش دزدی دیدار‌های این دو تیم از طریق اینترنت مشکلی است که سران لالیگا را به چالش کشیده است.

در حالی که عمده ای تیم‌های حاضر در لالیگا ۵۰ الی ۶۰ درصد هزینه‌های خود را از طریق حق پخش تلویزیونی کاور می کنند اما با اقبال مردم به تماشای دیدار‌ها بصورت اینترنتی این روند با کاهش ۳۰ درصدی مواجه است.

براساس گزارش برگزار کنندگان لالیگا تعداد کسانی که لالیگا و لیگ یک اسپانیا را بصورت زنده و مجاز تماشا می کنند رقمی بالغ بر ۳۸ میلیون نفر است و این رقم در انگلستان ۱۴ میلیون و در ایتالیا ۱۰ میلیون نفر می باشد .

لالیگا که در صدر پربیننده ترین لیگ‌های دنیا قرار دارد ۶۰۰ میلیون یورو بابت حق پخش تلویزیونی سود دهی دارد و لیگ برتر انگلیس با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو بیشترین درآمد را از حق پخش تلویزیونی کسب می کند.

مسئولان برگزاری لالیگا با هدف افزایش درآمد و جلوگیری از تماشای بازی‌ها به صورت دزدی از اینترنت قصد دارند تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند تا هر چه زودتر حق پخش بازی‌ها به حقدار، یعنی باشگاه‌ها برسد.

در همین راستا برگزار کنندگان لالیگا در این هفته با موسسه “مدیا آژانس” تفاهم نامه ای امضا کردند تا هر چه زودتر جلوی دزدی اینترنتی بازی‌ها گرفته شود.

این در حالی است که در فرانسه، ایتالیا و آلمان قوانینی وضع شده که با متخلفان بصورت جدی برخورد شده و در صورت مشاهده حرکت خلاف قوانین جرایم نقدی و زندان منظور می شود.

خاویر ته باس، رئیس تشکیلات لالیگا با اعلام اینکه رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید حمایت خود را با وضع قوانین محکم اعلام کرده اند، گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد در چند سال آینده باید منتظر کاهش قدرت و تراز مالی و به تبع کاهش توانمندی باشگاه‌ها باشیم.

وی با تاکید به اینکه با ادامه روند موجود نه تنها به مرز یک میلیارد صد میلیون یورو نخواهند رسید ادامه داد: باید مردم به حق پخش احترام بگذارند در غیر اینصورت باشگاه‌ها با مشکل به حیاط خود ادامه خواهند داد و رسیدن به مرز ۸۰۰ میلیون یورو هم به خواب بدل خواهد شد.ما از دیگر کشور‌ها بخصوص کشور‌های آسیایی انتظار داریم با مذاکره مستقیم با شرکت‌های معتبر دیدار‌های لالیگا را بصورت مجاز پخش کنند.

 
 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news