وبلاگستان

آرشیو

سخنگوی آژانس انرژی اتمی با اشاره به ادعاهای مجدد آمانو و گزارش آژانس درباره عدم پاسخگویی ایران به آژانس گفت: این گزارش نیز مربوط به گزارش قبلی است و فرقی با آن ندارد.

بصیر، بهروز کمالوندی سخنگوی آژانس انرژی اتمی با اشاره به ادعاهای مجدد آمانو و گزارش آژانس درباره عدم پاسخگویی ایران به آژانس گفت: این گزارش نیز مربوط به گزارش قبلی است و در واقع به دیدارهای اخیر اشاره نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه این گزارش با گزارش قبلی فرقی ندارد، گفت: این گزارش کوتاهی است و به اقدامات برنامه مشترک و موضوعات گذشته اشاره دارد.

کمالوندی ادامه داد: ما به آژانس اطلاعات بیشتری دادیم اما آژانس می خواهد موضوعات جدیدی مشخص شود. این گزارش حرف جدیدی ندارد و عین گزارش دو هفته پیش است.

به گفته سخنگوی آژانس انرژی اتمی، آزانس تاکید دارد به موضوعات جدید پرداخته شود و ما نیز اعلام کرده ایم باید موضوعات در حال اقدام بررسی شود.

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه در بیانیه مقدماتی خود در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص ایران مدعی شد که ایران نتوانسته توضیحات لازم درباره تحقیقات انجام شده درباره ابعاد احتمالی بمب اتمی را ارائه کند در حالی‌که ایران و شش کشور جهان به سمت ضرب‌الاجل تعیین شده برای دستیابی به توافق جامع نزدیک می‌شوند.

وی در ادامه اعلام کرد که آژانس هنوز قانع نشده است و ایران نتوانسته توضیحات لازم به آژانس درباره ایجاد شفافیت درباره اقدامات عملیاتی ارائه کند.

 
 
بلاغ

کد خبر: 47747

نویسنده:

تاریخ زمان انتشار:۳۰ آبان ۱۳۹۳

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید