امروز : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بسیج پیشرو در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی/ لزوم فرهنگ سازی در استفاده بهینه از منابع

به گزارش بصیر، سرهنگ سیدولی میرشفیعی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، اظهار داشت: امروز نقش و جایگاه بسیج طوری است که می تواند کشتی انقلاب را به ساحل نجات برساند و این امر قابل اهمیت است. وی تصریح کرد: بسیج در سال مزین به جهاد اقتصادی در برنامه های […]

به گزارش بصیر، سرهنگ سیدولی میرشفیعی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، اظهار داشت: امروز نقش و جایگاه بسیج طوری است که می تواند کشتی انقلاب را به ساحل نجات برساند و این امر قابل اهمیت است.

وی تصریح کرد: بسیج در سال مزین به جهاد اقتصادی در برنامه های مختلف، در رشد اقتصاد کشور تاثیر گذار  بوده است و با رویکرد فرهنگی به عنوان سربازان جنگ نرم در عرصه فرهنگی کشور حضور دارد.

فرمانده سپاه فریدونکنار در ادامه اذعان داشت: در رویکردهای فرهنگی نهادینه‌سازی ارزش ها و دستاوردهایی که در طول چند سال اخیر توسط بسیج به دست آمده است، امروزه مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته که این تجربه ها موجب اقتدار نظام مقدس اسلامی ایران در جهان شده است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت با رویکرد معنویت افزایی در بسیج از وظایف اصلی پایگاه های مقاومت و مقرهای بسیج است.

میرشفیعی اذعان داشت: اگر در دوران دفاع مقدس بسیجیان نقش محوری داشتند امروزه هم در جهاد اقتصادی و فرهنگی به عنوان سربازان ولایت در وسط میدان و در کنار مردم هستند.

وی اظهار داشت: آنچه که در بسیج مورد توجه مسئولان و مدیران است ترویج فرهنگ عظیم شهیدان به ویژه فرهنگ عاشورایی و علوی به عنوان یک مسیر و چراغ هدایت است.

فرمانده سپاه فریدونکنار در ادامه با اشاره به برنامه های هفته بسیج در سال جاری، گفت: امسال علاوه بر برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی، دو برنامه محوری نیز اجرا خواهیم کرد، رزمایش دفاع از کوی و برزن به استعداد دو گردان بیت‌المقدس که البته برگزار شد و همایش بزرگ بسیجیان در ۵ آذر نیز در دستور کار قرار دارد.

میرشفیعی اذعان داشت: امیدورام بتوانیم در اجرای برنامه هایی که با عنوان «بسیج مظهر ارزش های الهی» است در فریدونکنار ایفای نقش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی گفت: نگاه مدیران بسیج، خروج انسان های مومن، آگاه، مجاهد و بصیر است تا تهدیدها را شناسایی و آن را به فرصت تبدیل کنند.

فرمانده سپاه فریدونکنار ادامه داد: مهمترین تهدیدی که امروز می تواند ما را به چالش بکشاند همان تحریم های اقتصادی است، شاید از لحاظ اقتصادی نتوانند ما را به چالش بکشانند اما از نگاه روانی بر روی جوانان‌مان اثر می گذارند، بسیج در این راه این تهدید را به وسیله اقتصاد مقاومتی به فرصت تبدیل کرده است.

میرشفیعی افزود: سعی کردیم برای ترویج این فرهنگ در کلاسهای صالحین و آموزشی خود شرایط استفاده بهینه از فرصت ها را برای بسیجیان تبیین کنیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بخش مالی ۳۰۰ میلیون تومان در زمینه اقتصاد مقاومتی وام برای ایجاد اشتغال داده‌ایم، همچنین بیش از ۳۰۰ میلیون تومان نیز در زمینه خود اشتغالی به بسیجیان وام اعطا کرده ایم، اما آنچه مهم جلوه می کند فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی، مصرف بهینه و خردمندانه از منابع بومی منطقه است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news