امروز : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۶ - ۲۳:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دو گياه دارویی شفابخش در درمان دیابت

بصیر، به نقل از آريا، دکتر محمدباقر مينايي افزود: از زمان قديم، گياهان دارويي متفاوتي براي درمان انواع بيماري‌ها به کار مي‌رفت که از نظر علمي نيز تاثير آنها ثابت شده است.   اين متخصص با اشاره به اينکه اين دو گياه داراي خواص آنتي اکسيدان هستند و از اين رو خاصيت ضد سرطاني دارند، افزود: […]

بصیر، به نقل از آريا، دکتر محمدباقر مينايي افزود: از زمان قديم، گياهان دارويي متفاوتي براي درمان انواع بيماري‌ها به کار مي‌رفت که از نظر علمي نيز تاثير آنها ثابت شده است.

 

اين متخصص با اشاره به اينکه اين دو گياه داراي خواص آنتي اکسيدان هستند و از اين رو خاصيت ضد سرطاني دارند، افزود: پونهٔ کوهي از خانوادهٔ نعناع است و بر اساس نوع ارتفاعي که در آن رشد مي‌کند، داراي خواص متفاوتي است که از جمله نفخ روده و معده را کاهش مي‌دهد و به عنوان گياه گرم و خشک در کنار مصرف لبنيات سرد را معتدل مي‌کند.


مينايي تصريح کرد: پونهٔ کوهي در ديابتي‌هاي نوع ۲ که داراي اختلالات متابوليک کبد هستند، چون روي کبد تاثير مي‌گذارد، در نتيجه کبد قادر است ميزان قند را کنترل کند.


وي در پايان گفت: مصرف رزماري به عنوان يک آنتي اکسيدان روي مزاج کبد تاثير گذاشته و آن را تعديل مي‌کند، از اين رو مي‌تواند به طور غير مستقيم در کنترل ديابت نقش داشته باشد.

 

 

تیتر یک

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news